Last Night On Earth? U2 staar Bono kutsub maailma päästma …iseenda käest?

Maailm,
©AFP/Scanpix
Bono on Iiri päritolu muusik ja legendaarse ansambli U2 solist.

Kui USA presidenti Donald Trumpi ei saaks millegi muu eest kiita, siis tuleks talle lausuda tänusõnad selle eest, et ta lööb maailmas õhu puhtamaks.

Kogu maailma on tabanud hüsteeria “kohe-kohe kukub kõik kokku”, selles süüdistatakse Donald Trumpi ja appi on kutsutud ka inimeste poolt armastatud muusikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iiri rokkbändi U2 solist Bono hoiatas esmaspäeval, et ÜRO ja teised rahvusvahelised institutsioonid nagu Euroopa Liit, NATO, WTO ja juhtivate tööstusriikide ühendus G7 on ohus ning riigid peavad tegema koostööd, et tagada nende edasine eksisteerimine, vahendab BNS.

Bono esines mitmesajale ÜRO diplomaadile ja töötajale üritusel, millega juhatati sisse Iirimaa kandidatuur ÜRO Julgeolekunõukogu roteeruva liikme kohale aastateks 2021-2022. Ta rõhutas, et ohus on “mitte ainult need institutsioonid, vaid ka see, mida nad on saavutanud”.

Siit saab välja lugeda mitu momenti. Esiteks, tänane läänemaailm ei tunnista, et on ise midagi valesti teinud, vaid rõhub sellele, et keegi kuskil lõhub suurepäraselt töötavat ühiskonnakorraldust. Teiseks ei taha needsamad inimesed tunnistada, et häid ja toimivaid asju ei saa nii lihtsalt hävitada, seega polegi eelnimetatud organisatsioonid eriti head. Kolmandaks, enesesse vaatamise ja enda muutmisega ei kavatsetagi tegelema hakata, sest kõike saab ju vaenlase kaela ajada. Aga see pole ju lahenduste tee, vaid nende edasilükkamine.

Kõik need ühendused on tõesti ohus, aga mitte sellepärast, et Trump või rahvusmeelsed valitsused neid lõhuksid, vaid lihtsalt nende aeg tundub otsas olevat, nad on ummikusse jooksnud, ebaefektiivsed ja arengutele jalgu jäänud. Olukorra parandamiseks tuleb maailmakorda reformida — ja konservatiivide arvates on parim viis selleks naasta traditsiooniliste väärtuste juurde, sest maailma on juba liiga palju ja liiga kaua olnud suunatud globalismi ja multikultuursuse poole.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused