Lasud Aafrika immigrantide pihta Maceratas: kas kättemaks noore itaallanna tapmise eest?

Aafrika immigrandidAafrika immigrandid

Itaalias Macerata linnas toimus laupäeval massitulistamine, kus mees avas autost tule Aafrika päritolu migrantide pihta.  Esialgsetel andmetel sai rünnakus viga kuus inimest, vahendab Postimees.

Juhtum leidis aset mõni päev pärast tükeldatud 18-aastase Itaalia päritolu naise leidmist. Tapmisega seoses on vahistatud üks Nigeeria päritolu migrant. Politsei sõnul on kaks juhtumit omavahel seotud.

Politsei sõnul viibis mustas Alfa Romeos mees, kellel oli kaela ümber seotud Itaalia trikoloor ning auto peatudes hõigati: «Elagu Itaalia!»

Üle Vahemere saabuvatest immigrantidest tulvil Itaalias on kuritegevuse tase oluliselt kasvanud ja see on kasvatanud ka rassiviha ühiskonnas. Itaallased on väidetavalt pagulastest lihtsalt väsinud, nende kuritööd aga tekitavad vastureaktsiooni, mis võib kujuneda vägivaldseks.

Itaalias seisavad peagi ees parlamendivalimised ja immigratsioonivastase partei Põhjaliiga (Lega Nord) juht Matteo Salvini on lubanud peaministriks saades deporteerida Itaaliast pool miljonit immigranti.

Kommentaarid