Läti endine siseminister: üle 10 000 moslemi suurendavad terroriohtu

INDIA-KASHMIR-RELIGION-ISLAM

Lätis suureneb terrorioht, kui moslemite kogukonna suurus ületab 10 000 inimest, ütles raadiousutluses endine siseminister Māris Gulbis.

Tema arvates tulevad korrakaitsjad esialgu olukorraga toime, sest äärmuslike vaadetega moslemeid on Lätis vähe ja kõigil on võimalik silm peal hoida. Kui aga moslemite hulk ületab 10 000 inimest, on see julgeolekuametkondade jaoks ohu märk, ütles Gulbis.

Endine minister sõnas, et julgeolekuametkondade töötajatel tuleks märgatavalt tõsta palka, korraldada rohkem õppusi ja sokutada moslemiühendustesse oma inimesi, et saada teavet veel enne terrorirünnaku korraldamist.

Gulbis ütles, et kui terrorirünnakud jõuavad Poola, on see märguanne Läti korrakaitsjatele. Praeguseni on temal oleva teabe kohaselt poolakad edukalt ennetanud arvukalt terrorirünnakuid ja tugevdavad julgeolekuteenistusi.

Mullu kohustus Läti andma varjupaika 531 ümberpaigutatavale pagulasele. Peamiselt tuuakse need Euroopa Liidu riikidest, Kreekast ja Itaaliast, kuid 50 inimest tuleb võtta vastu ka kolmandatest riikidest, praegusel juhul Türgist.

BNS

Kommentaarid