Läti ja Eesti võimud puistasid PBK emafirma kontoreid

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
“Ärge kuulake Vene propagandat!”

Rahvusvaheliste sanktsioonide rikkumise kahtluse tõttu korraldas Läti julgeolekuteenistus teisipäeval Riias ja Tallinnas mitu läbiotsimist, teatas ametkond BNS-ile.

Üks läbiotsitud kontoreid oli Baltijas mediju alianse Ģertrūdese tänaval, edastas Läti televisioon.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Baltijas mediju aliansesse kuuluvad telejaam Pervõi Baltiiskii Kanal, selle muusikakanal, Ren TV Baltic, Tem LV, kirjastus Print Media, ajalehed MK Latvija ja MK Estonija ning mitu reklaamiagentuuri.

Kriminaalasi algatati 19. detsembril Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonide rühmaviisilise rikkumise alusel.

Koostöös Eesti kaitsepolitseiga võeti Riias ja Tallinnas toimunud läbiotsimistel ära dokumente ja andmekandjaid.

Julgeolekuteenistuse teatel tekitab läbiotsimistel saadud teave kahtluse, et rühm isikuid võimaldas Ukraina iseseisvust ja terviklikkust õõnestavate tegude eest EL-i sanktsioonide all olevale isikule ligipääsu rahale ja muudele majandusressurssidele.

Kaks isikut tunnistati kahtlusalusteks, veel mitme suhtes algatati kriminaalasi, kuid kedagi vahi alla ei võetud. Üksikasjalikumatest kommentaaridest julgeolekuteenistus keeldus.

Esti riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei aitasid õigusabipalve raames Läti kolleege rahvusvahelise sanktsiooni rikkumise uurimisel.

Läti õiguskaitseasutused uurivad Euroopa Liidu rahvusvahelise sanktsiooni rikkumist. Eestilt paluti abi seoses menetlustoimingutega Eestis, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik BNS-ile.

Läti julgeolekuteenistuse algatatud rahvusvaheliste sanktsioonide rikkumise kriminaalasja üks kahtlusaluseid on Baltijas mediju alianse kaasomanik ja juhatuse esimees Oleg Solodov.

Portaali Firmas.lv andmetel kuulub Läti kodanikule Solodovile 50 protsenti Baltijas mediju aliansest, ülejäänud pool kuulub Venemaa kodanikule Aleksei Pljasunovile.

Solodov on Baltijas mediju alianse juhatuse esimees olnud selle asutamisest 2007. aastal, Pljasunov on juhatuse liige.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused