Läti läheb 3 aasta pärast üle täielikule lätikeelsele gümnaasiumiõppele

Maailm,
- Updated
Läti
Läti

2020/2021 õppeaastast hakatakse Läti keskkoolides õpetama kõiki üldaineid vaid läti keeles, vaid vähemusrahvuste koolides jääb võimalus õppida emakeelt, kirjandust ning kuluuri- ja ajalooaineid emakeeles.

Haridusminister Kārlis Šadurskis ütles täna pressikonverentsil, et kui rääkida ühiskonna elatustasemest, siis seda ei saa vaadelda ainult majanduse seisukohast, peab pidama silmas ka lõimitust ja ühtehoidmist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Lõimitud ühiskonna eelduseks on ühine teaberuum,” rõhutas minister, meenutades, et veel 2004 kinnistati Lätis kakskeelse hariduse põhimõte, kuid vaatamata selle süsteemi headele tulemustele, on 22 protsenti rahvusvähemuste noori endiselt läti keelega kimpus.

“Meie jaoks on tähtis iga noor. Me ei saa kedagi tähelepanuta jätta,” ütles Šadurskis.

Ta meenutas, et avalikuks aruteluks esitatud haridussisu projekt tähtsustab riigikeele omandamist. Minister pidas tähtsaks ka ühist ajaloo ja riikluse mõistmist ning teaberuumi kujundamist.

Tema ametkond kavandab teisigi uusi lõimimis- ja keeleõppemeetmeid kuni 2024. aastani. Järgmisest aastast kehtestatakse uus koolieelse hariduse standard, mis tagab läti keele oskuse tasemel, mis võimaldab saada algharidust läti keeles.

2019./2020. õppeaastast tulevad põhikooli lõpueksamid ainult läti keeles ning 2022. aastast tuleb 7. klassis uus haridusstandard, mis eeldab 80 protsendi õppe toimumist läti keeles.

Mida on Eestil sellele vastu panna? Mihhail Kõlvart ja aina uued vene gümnaasiumid, Keskerakonna lõputu võim Tallinnas ja leping Putini parteiga, Mailis Reps ja aktiivne venestmine hariduselus? (NB!- toimetuse repliik)

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused