Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti piirivalvurid kasutasid illegaalide kinnivõtmisel relvi, Eestis aga toob PPA piirile “inimõiguslased”

-
23.08.2023
Lätil on tõsine piir ja toimub tõsine piiririkkujate tõrjumine.

Kui Venemaa ja Valgevene peavad Balti riikide ja Poola vastu hübriidsõda, tuleb valmis olla hullemaks ning tegutseda tõrjuvalt, mitte aga lubama piirile neid, kes efektiivset tegevust takistavad.

BNS vahendab: Läti piirivalvurid pidid teist korda viimase kahe nädala jooksul kasutama ebaseaduslike migrantide kinnipidamiseks tulirelvi, teatas teisipäeval riigi piirivalve.

Pühapäeval, 20. augustil peeti kinni viis ebaseaduslikult Läti-Valgevene piiri ületanud meest.

Piirikontrolli käigus Silene omavalitsuses märkasid piirivalvurid märke ebaseaduslikust piiriületusest. Rikkujate otsimisse kaasati koerajuht koos teenistuskoeraga.

Piirivalvurid märkasid Silene ümbruses nelja Kongo ja ühte Senegali kodanikku. Mehed piirivalvurite nõudmistele ei allunud ja püüdsid põgeneda. Nende kinnipidamiseks pidid piirivalvurid kasutama teenistusrelvi, tehes hoiatuslaske õhku.

Ebaseadusliku rände surve Valgevene piiril kasvab, teatas kolmapäeval Läti piirivalve.

Piirivalve takistas teisipäeval 143 inimese katsed ebaseaduslikult ületada Läti-Valgevene piiri. See on üks suurimaid ööpäevaseid piiririkkujate arvusid ja viitab Valgevene võimude innustatava seadusvastase rände üha suurenevale survele piiril.

Esmaspäeval peatasid piirivalvurid piiril 107 inimest ning 14. augustil üritas Lätti siseneda 96 inimest. Aasta algusest on Läti-Valgevene piiri ebaseaduslikult ületada üritanud 6277 inimest, mullu kogu aasta jooksul oli neid 5286.

Seega on piiridel oluline nii-öelda tagasisurve. Eestis aga sõlmis PPA koostöölepingu ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti (UNHCR) Põhja- ja Baltimaade esindusega, mis annab esindusele õiguse jälgida Eesti piiril toimuvat. UNHCR on seda aastaid Eestilt taotlenud ja nüüd andis riik selleks lõpuks loa. Koostöö aitavat tagada, et Eestisse saabuvaid põgenikke koheldakse inim- ja põhiõigustega kooskõlas.

Eesti piirivalvurid seega varsti enam illegaale hirmutada ei tohi. Poola ja Leedu on sellised “kontrollid” seni enda piiritsoonidest eemal hoidnud.

Loe ka Vasakäärmuslasest siseministri alluvad allkirjastasid lepingu, mis avab Eesti Venemaa hübriidsõjale ja inimkaubandusele