Läti rahvuslased surusid läbi varjupaigaseaduse täienduse

Maailm,
- Updated
11850565_527976854025821_5453798425957296474_o

Läti seim toetas neljapäeval Rahvusliku Ühenduse pakutud varjupaigaseaduse täiendust, mille kohaselt Lätisse lisapagulaste vastuvõtmise otsustab seim, teatas BNS.

Seadusemuudatuse poolt hääletas 58 saadikut erakondadest Üksmeel, Südamest Lätile, Rahvuslikust Ühendusest, enamik Roheliste ja Talurahva Liidu saadikutest ja Artuss Kaimiņš opositsioonilisest Regioonide Blokist, vastu hääletas viis saadikut, neist kolm Regioonide Blokist, üks Roheliste ja Talurahva Liidust ning üks Ühtsusest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

23 saadikut jäi erapooletuks.

Seadusemuudatuse juhtivkomisjon – inimõiguste ja ühiskonnaasjade komisjon – neid ei toetanud.

Muudatusettepanekute kohaselt peaks otsustama kõik küsimused, mis puudutavad Euroopa Liidust või mujalt Lätisse pagulaste paigutamist, samuti nendega otseselt või kaudselt seotud küsimusi, seim. Valitsus võib otsustada varjupaigaotsijate vastuvõtmise üle vaid seimi etteantud hulga piirides.

Seadusemuudatused peavad läbima kolm lugemist.

Teisipäeval Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite nõukogus vastuvõetud kava kohaselt tuleb Lätil lisaks 250 varem kokkulepitud pagulasele võtta vastu veel 281.

Eesti parlament hääletas samasuguse ettepaneku kahjuks kolmapäeval maha. Selle esitas Konservatiivne Rahvaerakond, kes tahtis samuti migratsiooniküsimused Riigikogu täiskogu pädevusse anda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused