Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lätlased leiavad, et Rail Baltic on sügavas augus, eestlased teevad endiselt õnnelikku nägu

-
03.07.2024
Baltimaade peaministrid allkirjastamas Rail Balticu lepet 2017. aastal.

See, et Eesti riigis Rail Balticu takerdumises mingit ohtu ei nähta ja põrutatakse silmaklappidega edasi, on näide riigimehelikkuse puudumisest – lõunanaabrid vähemalt teadvustavad endale, kui sügavas augus ollakse.

BNS vahendab: “Rail Balticu raudteeprojekt on nii sügavas augus, et võib oluliselt mõjutada praegust riigieelarvet, ütles projekti parlamendi uurimiskomisjoni esimees Andris Kulbergs (Ühisnimekiri) Läti televisiooni hommikuprogrammile teisipäeval antud usutluses.

Ta nõustus, et Rail Baltic on sajandi ja Läti ajaloo suurim projekt, millest võib saada sajandi suurim mure, mis puudutab iga Läti elanikku.

“Tulekahju on väga suur ja see tuleb kustutada. See ei ole poliitiline võitlus, me peame välja mõtlema, kuidas rööbastelt välja sõitnud rong sinna tagasi saada. Komisjon peab mõistma, kuidas rong rööbastelt nii põhimõtteliselt maha jooksis, miks ükski turvatuli ühelgi tasemel ei töötanud,” ütles opositsioonisaadik.

Oht ei ole mitte see, kust võtta raha projekti ülejäänud etappide jaoks, vaid oht lepingu mittetäitmise tõttu juba eraldatud vahendeid mitte saada, ütles Kulbergs. Tema arvates peaksid projekti ulatust arvestades selle eest vastutust kandma kõrgemad valitsusametnikud.”

Kui Eestis kord RB-asjad lõplikult kokku jooksevad, siis siin ilmselt keegi vastutust ei võta ja kahjud kirjutatakse maksumaksja kraesse.

Uued Uudised