Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lätlased teevad Eestile taas pika puuga ära – nemad näitavad umbkeelsetele idaust

18.09.2023
Lätlased on demograafiliselt eestlastest kehvemas seisus, aga kaitsevad oma maad ja keelt sellevõrra aktiivsemalt.
© Scanpix

Erinevalt Eestist, kus vene keelele antakse pidevalt teed ja riigikeelest enam ei hoolita, võtavad lätlased oma keele kaitsmist väga tõsiselt.

ERR vahendab: “Umbes 3600 alaliselt Lätis elavat Vene kodanikku saab sel nädalal kirja, et neil tuleb 90 päeva jooksul riigist lahkuda, teatas telekanalil TV3 uudistesaade Neka Personiga pühapäeval.

Lätis elavad Vene kodanikud pidid septembri alguseks tõestama läti keele oskust. Eelmisel nädalal pikendas seim keeleoskuse tõestamise tähtaega kahe aasta võrra, kuid ajapikendus kehtib vaid neile Vene kodanikele, kes on vähemalt üritanud keeleeksamist sooritada.

Kodakondsuse ja rändeameti juht Maira Roze ütles uudistesaates, et need Vene kodanikud, kes ei ole keeleeksamit sooritanud ega end eksamile registreerinud, saavad sel nädalal kirja, mille kohaselt neil tuleb kolme kuu jooksul Lätist lahkuda.”

Eestis rõkkab vene keel igal pool üha tugevamalt ja keegi võimulolijatest ei kavatsegi sellele piiri panna. Ja miks peakski, kui Reformierakond ise algatas venekeelse odavtööjõu massilise sisseveo endisest Nõukogude Liidust koos venekeelsete “ukraina põgenike” kontrollimatu sisselubamisega.

Uued Uudised