Lätlased teevad oma keele ja riikluse kaitsmises eestlastele igati silmad ette

Maailm,
- Updated
Läti lipp
©UU
Läti lipp

Neljapäevased BNS-i uudised tõid kaks sõnumit, mis näitavad, kui tõsiselt võtab meie lõunanaaber läti keele kaitset ja Venemaa ohtu.

Läti seim võttis neljapäeval viimasel lugemisel vastu muudatused lastekaitseseaduses, mille kohaselt ei tohi Läti lapsed käia paramilitaarlaagrites Venemaal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läti lapsed ei tohi osaleda sõjalistes tegevustes või üritustel teistes riikides, mis ei ole Läti partnerriigid – NATO ja Euroopa Liidu liikmed. Muudatustes on sätestatud, et lapsed võivad osaleda üritustel, mis ei ohusta Läti riiklikku julgeolekut.

Läti koolide õpilased on mitmel korral käinud Vene paramilitaarlaagrites Sojuz, mida organiseerivad ühendus Isamaa Vaprus ja Vene sõjaluure veteranid. Läti koolilaste osalemist antud üritustel korraldas tavaliselt Afganistani sõja veteran Sergejs Ivans.

Läti kaitsepolitsei teatas mõne aasta eest, et Läti noorte osalemine sõjalistes ja ideoloogiliselt suunatud laagrites Venemaal põhjustab “pikaajalisi riske”.

Teise uudise kohaselt nõuab Läti riigikeelekeskus Daugavpilsi linnapea Rihards Eigimsi ilmajätmist saadikuvolitustest, kuna tema riigikeeleoskus ei vasta kõrgtaseme teisele astmele, ütles BNS-ile keelekeskuse esindaja Sarmīte Pāvulēna.

Reageerides saabunud avaldusele, nentis riigikeelekeskus, et Eigims tõepoolest ei oska riigikeelt normatiivaktide nõutud tasemel. Talle anti teadmiste parandamiseks kuus kuud, kuid ka poole aasta pärast, kuigi tema läti keel paranes, ei vastanud see nõutud tasemele. Pāvulēna sõnutsi peab linnapea valdama riigikeelt täiesti vabalt.

Lisaks otsustas Läti aasta alguses, et lähiaastatel minnakse koolides täielikult üle lätikeelsele õppele.

Eesti riigivõim ei võta oma keele, kultuuri, riigi ja selle sümbolite kaitset pooltki nii tõsiselt, jättes eestluse vene keele surve alla, sõlmides ebamõistlikke kompromisse ning vaadates mööda ilmselgetest keele kaitseks mõeldud seaduste rikkumistest, lisaks piirdub võitlus Vene mõju vastu peaasjalikult vaid lootusega NATO kaitsele. EKRE-l on eestluse ja omariikluse kaitse prioriteediks nüüd ja võimule tulles!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused