Lätti ja Leetu saabub aina uusi kvoodipagulasi

Maailm,
- Updated
INDIA-KASHMIR-RELIGION-ISLAM

Balti riigid on üsna usinad kvoodipagulaste vastuvõtjad. Millised tagajärjed see endaga kaasa toob selgub alles hiljem? Kas suudetakse vältida uute võõrkogukondade teket ja nende radikaliseerumist nagu mujal on toimunud või kordub sama muster?

Euroopa Liidu põgenike jaotuskava alusel saabus teisipäeval Kreekast Lätti 15 rahvusvahelist kaitset vajavat süürlast, nende seas üheksa alaealist last, teatas Läti kodakondsus- ja migratsiooniamet. Kolm perekonda paigutatakse Läti keskosas Muceniekis asuvasse asüültaotlejate keskusesse.

Läti on EL-i põgenike ümberjaotuskava alusel seni vastu võtnud 109 inimest, kellest 37-le on antud kas põgeniku või mingi muu staatus. Läti võttis endale 2015. aastal kohustuse võtta järgmise kahe aasta jooksul EL-i ümberjaotuskava alusel vastu 531 põgenikku.  Samas on Läti allikate andmetel osa kvoodimigrante Lätist juba teadmata suunas lahkunud.

Leetu saabus teisipäeva õhtul Euroopa Liidu ümberjaotuskava alusel veel 11 põgenikku – süürlast ja iraaklast. “Võin kinnitada, et Vilniuses maandus veel 11 pagulast,” ütles BNS-ile siseminister Tomas Žilinskas. Vilniusesse saabus kaks perekonda. Süürlaste peres on 36 ja 30-aastane abielupaar viie alaealise lapsega. Pereisa on sepp, ema kodune.

Teine perekond on Iraagist, 30 ja 28-aastane abielupaar kahe alaealise lapsega. Mees on elektrik, naine algkooliõpetaja. Vastsaabunutega on Leetu jõudnud juba 172 pagulast. Riigil on tuhande pagulase vastuvõtmise lubaduse täitmiseks jäänud vähem kui aasta.

Eesti on tänaseks seoses Euroopa rändekavaga vastu võtnud 68 sõjapõgenikku Rõivase valitsuse poolt lubatud 553st.

BNS- UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused