Le Pen vastuseks Hollande’i uusaastakõnele: Prantsusmaa inimesed tahavad iseseisvust

Maailm,
- Updated

Prantsusmaa president François Hollande mõistis oma uusaastakõnes häälekalt hukka populismi ja natsionalismi, seda just eelseisvate Prantsusmaa presidendivalimiste valguses.

Marine Le Pen, Rahvusrinde juht ja üks presidendikandidaatidest, esitas Hollande’i kõnele aga vastulause, öeldes, et pärast Brexitit ja Donald Trumpi võitu soovivad ka prantslased iseseisvust ja asuvad võitlusse globalismiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegune Prantsusmaa president Hollande, kes on teatanud, et ei kandideeri 2017. aastal toimuvatel presidendivalimistel uuesti, rääkis oma uusaastakõnes üha kasvavast äärmuslusest, viidates sellega selgelt Rahvusrindele ja Marine Le Penile.

„Ajaloos on perioode, mil kõik võib dramaatiliselt muutuda. Meie elame sellisel perioodil,“ ütles sotsialistist Prantsusmaa president. „Viie kuu pärast tuleb prantslastel langetada otsus… Prantsusmaa on avatud maailmale, Prantsusmaa on euroopalik, Prantsusmaa on vennalik. On keeruline kujutada ette, et meie riik võiks kössitada peidus müüride taga, elatuda ainult omaenda kodumaisest turust, võtta uuesti kasutusele rahvusvaluuta ja diskrimineerida lapsi nende päritolu tõttu. Siis ei oleks see ju enam Prantsusmaa!“ ütles Hollande, kes on alates II maailmasõjast riigi kõige ebapopulaarsem president.

Marine Le Pen, kellele on ennustatud presidendivalimistel teise vooru jõudmist, vastas Hollande’ile: „Nii nagu paljud teised poliitikud, on ka Hollande loobunud demokraatia ja iseseisvuse taastamisest, mida Prantsusmaa inimesed nii palavalt soovivad,“ ütles Le Pen. „Uuel aastal ei pea me hakkama jälle kuulama neid banaalsusi ja loosunglikke avaldusi, mis on täielikkus vastuolus tegelikkuse ning Prantsusmaa kannatustega,“ ütles Le Pen.

Le Peni sõnul soovivad inimesed pöörduda tagasi iseseisvuse juurde ja rääkida sellest kui isolatsionismist on maailma arengu ning maailma inimeste, sh prantslaste, valesti mõistmine. Tema sõnul on Prantsusmaale esitatud väga selge alternatiiv: kas jätkata globalismi ja nn euroopaliku mudeli tagaajamist või pühenduda iseseisvuse tagasitoomisele inimeste jaoks.

Prantsusmaa presidendivalimiste esimene voor peetakse 23. aprillil 2017. aastal. Juhul kui ükski kandidaat ei saa nõutavat häälteenamust, toimub kahe enim hääli saanud kandidaadi vahel teine valimisvoor 7. mail.

Teise vooru edasijõudmist ennustatakse (lisaks Marine Le Penile) ka vabariiklaste kandidaadile François Fillonile, kes teatas hiljuti, et Prantsusmaa ei ole mitmekultuuriline riik. Fillon oli president Nicolas Sarkozy ajal peaministriks ja praeguste küsitluste kohaselt on just tema kõige tõenäolisemalt järgmine Prantsusmaa president.

Allikas: Breitbart (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Reuters/Scanpix

One commentOn Le Pen vastuseks Hollande’i uusaastakõnele: Prantsusmaa inimesed tahavad iseseisvust

  • Avatar

    Hollande teksti lugedes meenub kohe T.H.Ilves või K.Kaljulaid või J-C Juncker jne. Huvitav küsimus on, et kes on see persoon kes neile tekstid ette kirjutab?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused