Le Peni globalistist rivaal Macron kampaanias: massiimmigratsiooni pärast ei ole vaja muretseda

Maailm,
- Updated

Prantsusmaa presidendivalimistel Le Peni rivaal ja euroeliidi lemmikkandidaat, endine pankur Emmanuel Macron leiab, et massiimmigratsioon on vältimatu ja immigrandid teevad Prantsusmaale ainult head, tuues ühiskonda värskeid tuuli ning uuendusi.

Macroni meelest ei ole praegused migrantide kogukondades esinevad probleemid üldse seotud massiimmigratsiooniga, vaid hoopis sellega, et Prantsusmaa ei ole suutnud neid inimesi korralikult integreerida. Ta avaldas ühtlasi toetust nn positiivsele diskrimineerimisele tööturul ja erinevate piirkondade elanikkonna n-ö segaasustusele. „Miks peavad prantslased debatte? Sest [migratsioon] tekitab nii segadust kui ka möödarääkimisi. Tegemist on teatud tüüpi ärevushäirega või, nagu mõned ütleksid, kultuurilise ebakindlusega,“ ütles Macron, selgitades oma vaateid migratsioonile. Massiimmigratsioon olevat Macroni meelest kõigi demokraatiate jaoks reaalsus ja Euroopal ei olevat sellest pääsu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Me ei tohi oma kaaskodanikele valetada – immigratsiooni ei ole võimalik vältida,“ ütles presidendikandidaat, kinnitades, et Prantsusmaale saabuvad inimesed vaid avardavad Prantsusmaa majanduslikke, kultuurilisi ja ühiskondlikke võimalusi.

Macroni sõnul kinnitavad kõik sellekohased teooriad, et immigratsioon on ühiskonna jaoks positiivne, kuid seda siiski vaid juhul, kui osata selle eest korralikult hoolt kanda. „Kui me teame, kuidas neid inimesi integreerida ja õpetada, siis need naised ja mehed uuendavad meie ühiskonda, olles selle uueks edasiviivaks jõuks ja tuues värskeid tuuli ning uuendusi,“ ütles Macron.

Integratsiooni pidas Macron Prantsusmaa jaoks siiski endiselt probleemiks. Tema meelest on riik koondanud kõik raskused ning kultuurilised, majanduslikud ja ühiskondlikud erinevused ühtedesse ja samadesse piirkondadesse. Nüüdsest tuleks aga hakata teadlikult tegelema sotsiaalse ja etnilise mitmekesisuse loomisega linnades, jaotada probleemsed õpilased laiali erinevate koolide vahel jne. Tööturul tuleks hakata soosima nn positiivset diskrimineerimist.

Macron kritiseeris neid presidendikandidaate ja praeguseid poliitikuid, kes on lubanud kehtestada rangemad immigratsioonireeglid ja hakata deporteerima illegaale. Tema meelest on migrantide tagasisaatmine nende kodumaale võimatu.

Prantsuse sotsioloog ja kirjanik Mathieu Bock-Côté hoiatas möödunud nädalal Macroni väljaütlemiste eest ja kirjutas ajalehes Le Figaro, et Macron kehastab kõike seda, millest Prantsusmaa soovib vabaneda. „Mõõdetundetu globalism ja kultuuriline vasakpoolsus on vastuolus püüdlustega, mida Prantsusmaa oma sügaval sisemuses väljendab,“ kirjutas Bock-Côté.

Allikas: Breitbart (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Reuters/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused