Leedu heatahtlik samm annab inimkaubanduse takistamisele tagasilöögi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Migrandid laevalt Sea Watch 3 – kas leedukatele tunduvad need noored mehed olevat midagi muud kui majandusmigrandid?

Väide põrgutee sillutatusest heade kavatsustega leiab iga päev järjekordset tõestust.

Leedu võtab vastu viis pagulast Sea Watch 3 aluselt, mis sai neljapäeval lõpuks loa Itaalia sadamasse siseneda, ütles neljapäeval siseminister Eimutis Misiūnas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Leppisime kokku, et saaksime vastu võtta kuni viis inimest, kes vastavad meie nõuetele,” ütles minister ajakirjanikele.

Misiūnase sõnutsi võtab Leedu vastu migrandid, kes veel Itaalias saavad rahvusvahelise kaitse ja läbivad julgeolekukontrolli. “Leedu ei võta vastu majanduspagulasi,” kinnitas minister.

Jälgides Vahemerelt kokku korjatud ja kaldale lubatud Aafrika migrante, täies elujõus mehi, on raske uskuda, et Leedu praeguse kamba seast peale majandusmigrantide kedagi leiab. Küll aga on Leedu valitsuse samm loogiline jätk nende otsusele toetada rändepakti.

Samuti töötab Leedu otsus vastu Itaalia siseministri Matteo Salvini püüdlustele saavutada vabaühenduste laevadele sadamaid sulgedes see, et inimkaubitsejad ei lükkaks enam paate ebaseaduslike migrantidega Vahemere lõunakaldalt lahti ega seaks neid talvisel merel ohtu.

Seda saab paraku teha vaid jõuliste meetoditega – ka selle juhtumi puhul pidanuks lahenduse leidma Holland ja Saksamaa, kellest ühe lipu all sõidab inimsmugelduslaev, teisest aga on pärit inimkaubitsejate kaasosalised.

Kaks nädalat Itaalia rannikul ristelnud laeva 47 pagulast soostusid oma vahel ära jagama seitse riiki, sealhulgas Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Malta, Portugal ja Rumeenia.

Hollandi alus Sea Watch 3, mida kasutab äärmuslikes meetmetes süüdistatav Saksa organisatsioon Sea Watch, korjas 19. jaanuaril Liibüa ranniku lähedal merest üles 47 Vahemerd ületama asunud migranti.

Laev jäi Sitsiilia rannikule tormivarju, kuid inimesed ei pääsenud maale, sest lähimad Euroopa Liidu riigid Malta ja Itaalia keeldusid migrante vastu võtmast.

Kahtlamata annab Leedu selline samm julgust ka Eesti vasakpoolsetele, kes on valitsuses ja võivad osakest mustast lastist endale tahtma hakata. Jüri Ratase valitsus on juba süürlasi sisse vedamas ja ülimalt tõenäoline on see, et Brüsseli-truuduses ka neegreid tahtma hakatakse. Siit hoiatus – EKRE ei luba kõigi oma võimaluste piirides Eesti riigivõimul Salvini inimkaubandusevastast tegevust ohtu seadma hakata!

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused