Leedu juhib OSCE arutelu infosõjast Venemaaga

Maailm,
- Updated
11112

Leedu juhib teisipäeval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) kohtumisel Varssavis arutelu Vene propaganda üle, vahendas BNS Leedu välisministeeriumi teadet.

“Diskussioon keskendub Venemaa levitatavale riiklikule propagandale ja teadliku desinformatsiooni külvamise ohule, mis on vastuolus sõnavabaduse ja sõltumatu ajakirjanduse ning demokraatlike väärtuste põhimõtetega, samuti on kõne all propaganda mõju OSCE liikmesmaadele, eriti Ukrainale ja Balti riikidele,” märkis ministeerium.

Arutelu toimub koostöös USA, Taani, Tšehhi, Suurbritannia, Läti, Eesti, Poola, Rootsi, Kanada, Moldova, Ukraina, Gruusia, Islandi, Norra ja Rumeenia ning vabaühendustega Freedom House ja Civic Solidarity Platform ja Ukraina telekanaliga Hromadske TV.

Leedu välisministeeriumi teatel lisati võitlus propaganda vastu sel aastal esmakordselt OSCE päevakorda tänu Põhjamaade ja Balti riikide ühistele jõupingutustele.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused