Leedu paneb eetrisolgile täiendavad lüüsid ette – ilmselt ennekõike Kremli suunalt

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Leedu suhtub Kremli propaganda levikusse oma territooriumil tõsiselt.

Erinevalt Eestist reageerib Leedu kiiresti, kui Venemaa propagandakanalid otsest vaenu õhutavad.

Leedu on juba üsna tuntud Vene meediakanalite piiramise poolest ja tõenäoliselt on ka uus seadusemuudatus suunatud ennekõike Kremli propaganda vastu, kuigi põhineb see eurodirektiivil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Leedu seim lõi reedel ringhäälingukomisjonile (LRTK) võimaluse peatada erakorraliselt, ilma kohtu loata telejaama edastamine, kui see peaks ohustama riigi julgeolekut. Vastava teabeseaduse muudatuse poolt hääletas 78 saadikut ja 12 jäi erapooletuks.

Muudatused tehti nn kiirreageerimist ette nägeva Euroopa audiovisuaalteenuste direktiivi võtmiseks Leedu õigusruumi. Muudatused jõustuvad, kui need allkirjastab Dalia Grybauskaitė.

Eelnõu lubab LRTK-l peatada väljastpoolt Euroopa Liitu ja Euroopa Majanduspiirkonda (EMP) tulevad telesaated ilma kohtu loata kuni 72 tunniks, kui saate sisu on tõsine oht avalikule julgeolekule või saate edastamise peatamisega kaitstakse riiklikku julgeolekut.

LRTK-le tahetakse eelnõus anda ka luba peatada euroliidust või  Euroopa Majanduspiirkonnast tulevad saated. Kui mehhanism rakendub, siis peab LRTK teavitama Euroopa Komisjoni ja seda liikmesriiki, kelle õigusruumist telekanal tegutseb. LRTK peab kirjas selgitama, miks ta pidas peatamist kiireloomuliseks.

Enne saate peatamist peab LRTK saama teatise või arvamuse riikliku julgeoleku ametilt või mõnelt muult asjassepuutuvalt ametilt, milles öeldakse, et saade on avalikule julgeolekule tõsine oht.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused