Leedu parlamendisaadikud nõuavad Euroopa Liidu piiride kaitset

Rubriik Maailm On
- Updated
European Union

Esmaspäeval, 21. septembril tegid Leedu seimiliige Audrius Nakas (erakond Vapruse Tee) ja endine poliitik, üks Leedu taasiseseisvumisakti allkirjastajatest Zigmas Vaišvila avalduse, mis saadeti nii Euroopa Liidu kui ka Leedu poliitikutele. Adressaatide seas olid Federica Mogherini eurokomisjonist, Leedu president Dalia Grybauskaitė, europarlamendi ja Leedu seimi liikmed.

Avaldus pöörab tähelepanu Euroopa Liitu tabanud migratsioonikriisile ning selle põhjustele. Leedulaste teatel tuleb:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. Kindlustada, viivitamata ja ühes kõigi EL liikmesriikidega Euroopa Liidu välispiiri füüsiline kaitse illegaalse immigratsiooni eest. Nõuda, et Türgi, kes soovib Euroopa Liiduga liituda, peataks illegaalse migratsiooni oma territooriumilt Euroopa Liitu. Pakkuda Euroopa Liidu poolset rahastamist välispiiride kaitseks, selle asemel et rahastada illegaalsete immigrantide ebaseaduslikku vastuvõtmist.

2. Keelduda pakkumast igasuguseid sotsiaalseid garantiisid või hüvesid isikutele, kes on illegaalselt Euroopa Liitu sisenenud, kuna see rikub olemasolevat Euroopa Liidu õigust ja liikmesriikide seadusi, eirab liikmesriikide kodanike õigusi ning õhutab sotsiaalset ja etnilist konflikti.

3. Kindlustada, et Euroopa Liidu juhtorganite ja liikmesriikide suhetes ei kasutata ealeski sunnimeetodeid ega survet. Kutsuda üles Euroopa Parlamendi presidenti Martin Schulzi võtma vastutus oma avalike ähvarduste eest liikmesriikidele ja Euroopa Liidu idee diskrediteerimise eest.

4. Euroopa Komisjon ja Leedu Vabariik kui ÜRO Julgeolekunõukogu liige peavad viivitamatult algatama:

4.1. ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralise kohtumise peatamaks illegaalne immigratsioon Euroopa Liitu, lõpetamaks sõjaline agressioon Süürias, Liibüas ja Iraagis, ja katkestamaks nimetatud riikides tegutsevate terroristlike organisatsioonide toetamine raha ja relvadega;

4.2. ÜROle mandaadi andmise astumaks relvastatud võitlusse Süürias, Iraagis ja Liibüas tegutsevate illegaalsete terroristlike organisatsioonidega;

4.3. Läbirääkimised USA, Katari, Jordaania, Egiptuse, Iisraeli, Saudi Araabia, Iraani, Iraagi, Türgi, Aserbaidžaani, Venemaa, Süüria ja Euroopa Liidu vahel, et kiiremas korras lõpetada sõjaline ja humanitaarkriis Süürias, pöörates rõhku konflikti põhjustele, sealhulgas vaidlused maagaasitarnete üle Türgisse ja Euroopasse, milles ei saa süüdlaseks teha Süüria kodanikke.

5. Lõpetada Leedu Vabariigi seimis esitatud illegaalsete immigrantide eelnõude arutamine ja kõik katsed nende legaliseerimiseks, kuna see tähendaks diskrimineerivaid eriõigusi Euroopa Liidu seadusaktide, Leedu seaduste ja rahvusvaheliste kokkulepete üle, õhutades illegaalse immigratsiooni jätkumist ja võimendades sotsiaalseid, etnilisi, religioosseid ja rassilisi pingeid.

6. Leedu Vabariigi seadusandlus ei paku mingeid eriõigusi illegaalse piiriületuse ja sellele kaasa aitamise puhul. Seega tuleb Euroopa Liitu ja Leedu Vabariigi territooriumile Euroopa Liidu liikmesriigi viisata sisenemise puhul kohaldada olemasolevat seadusandlust, sealhulgas kriminaalset vastutust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused