Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu peaminister: Vene maailma võidukaar on varemed, tuhk ja piinatud inimesed

12.04.2022
“Vene maailma” jäljed Kiievis.
© Scanpix

Vene maailma” võidukaareks on varemed, tuhk ja piinatud inimesed, ütles pärast Ukrainast naasmist Leedu peaminister Ingrida Šimonytė, kes külastas esmaspäeval Kiievit ja selle eeslinna Borodjankat, kust Vene üksused välja aeti.

“Borodjankas on selline kõrghoone – neil kõrghoonetel, mis on rakettidega pihta saanud, on tavaliselt külgosad püsti, aga keskosa purustatud. Ja see kõrghoone on purustatud väga imelikult: küljed tunduvad seisvat, kuid kahel ülemisel korrusel näivad rippuvat,” ütles  Šimonytė teisipäeval seimis ajakirjanikele.

“”Vene maailma” võidukaar näeb välja nii: varemed, tuhk ja piinatud, ahistatud inimesed,” lisas ta.

“Seda on tunnete poolest väga raske vaadata, kuid ma mõistan väga hästi, et see, mida ma nägin, on tõenäoliselt vaid väike osa sellest, mida nägid need, kes esimestena linna sisenesid, ja ainult väike osa sellest, mida  kogesid ise seal viibinud inimesed,” ütles peaminister.

Šimonytė ütles, et nüüdseks on linnas juba palju korda tehtud, kuid ta ise nägi päästjatega vesteldes, kuidas samal ajal ühest keldrist hukkunute laipu välja toodi.

Vene vägi taganes rohkem kui nädal tagasi Ukraina põhjapiirkondadest, et koonduda ida poole. Nende hüljatud alal jäärvustasid meedia ja uurijad tsiviilisikute tapmise ja hoonete hävitamise juhtumeid.

Ukraina andmetel on Kiievi lähedalt, sealhulgas Butša ja Irpini linnast leitud umbes 1200 surnukeha.

Mõne hukkunu käed olid seotud – need peamiselt Butšas tehtud ja üle maailma levinud pildid on saanud Ukrainas sõdivate Vene vägede julmuse sümboliks. (BNS)