Leedu piirivalve: inimsmugeldamise asju on tänavu kümme korda rohkem

Maailm,
©Scanpix
Leedu on oma piiri üsnagi kindlalt sulgenud, aga riigis on veel varem vastu võetud rändlejaid, kes üritavad Soome ja Saksamaale pääseda. Pilt on illustratiivne.

Inimeste seadusvastase üle piiri toimetamisega seoses on tänavu algatatud 59 kriminaaluurimist, kinni on võetud 86 inimest, edastas kolmapäeval Leedu piirivalve.

“Kui võrrelda seda statistikat eelmise aastaga, siis on smugeldamisega tegelnud isikute hulk suurenenud umbes seitse korda, smugeldatud isikute hulk rohkem kui kümme korda. Suurenemine on seotud  tänavuse Valgevenest tuleva seadusvastase rände vooga,” kinnitas piirivalve.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inimsmugeldamise eest kinnipeetud isikute seas on valdavalt Ukraina kodanikud – 12 inimest, niisamuti oli kümme Iraagi, üheksa Gruusia, seitse Poola, kuus Süüria, viis Saksa kodanikku ja muude riikide kodanikke.

Piirivalve sõnul üritati üle piiri sokutada 309 kolmandate riikide kodanikku, kelle seas oli kõige rohkem Iraagi kodanikke – 226, samuti 15 Afganistani, 11 Türgi ja Süüria, seitse Iraani kodanikku ja hulk muid.

Piirivalvurid kinnitasid muu hulgas, et tuvastasid  erilised marsruudid – migrante  toimetati seadusvastaselt Lätist Leedu kaudu Poola suunas ja edasi Lääne-Euroopasse, niisamuti ületasid rändlased seadusevastaselt Leedu-Valgevene piiri ja smugeldajad püüdsid seejärel sokutada neid Poola kaudu Lääne-Euroopasse.

“Piirivalvurite tabatud smugeldajad võib jagada nelja rühma. Esimene on välismaalased, kel on Euroopa Liidu elamisluba ja on smugeldatavate isikute sugulased või selle sama rahva diasporaa esindajad. Teine on smugeldamisteenust pakkuvad üksikisikud, tavaliselt Ukraina või Gruusia kodanikud. Siis on veel EL-i, näiteks Poola ja Saksa  kuritegelike rühmitustega seotud smugeldajad,” seisis teates. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused