Leedu piirivalvurid saatsid Valgevene piirilt tagasi 73 migranti

Maailm,
©Scanpix
Leedu-Valgevene piir

Leedu piirivalvurid saatsid viimase ööpäeva jooksul Valgevene piirilt tagasi 73 migranti, teatas teisipäeval piirivalveteenistus.

Humanitaarpõhjustel laupäeval kedagi Leedusse ei lastud.

Viimase ööpäeva jooksul ei tulnud piirivalvureil ja neid abistavatel sõduritel kasutada relvi, erivahendeid ega füüsilist jõudu.

Augusti algusest on saadetud piirilt tagasi 6017 migranti.

Esmaspäeval toimusid Medininkai pagulaskeskuses rahutused. Välismaalased nõudsid vabadust, lärmasid ja üritasid lõhkuda piirdeid ja väravaid.

Kui piirivalvurid sisenesid mässavasse sektorisse, üritati neilt relvi võtta, mistõttu kasutati pisargaasi ning seitse kõige innukamat mässajat pandi raudu ja eraldati muist. Kella 17-ks oli rahu taastatud ning migrandid naasnud oma eluruumidesse. Kannatanuid ei olnud ja arstiabi keegi ei vajanud. Algatati uurimine.

Esmaspäeval oli rahutusi ka Pabradės ja Kybartai pagulaskeskustes.

Selle aasta jooksul on Valgevenest ebaseaduslikult üle piiri Leetu jõudnud umbes 4200 migranti.

Vilnius süüdistab Minski režiimi rändevoogude organiseerimises ja nimetab seda hübriidagressiooniks. Seetõttu on Leedus välja kuulutatud eriolukord.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused