Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu president: migrantide elutingimused vastavad riigi võimalustele

30.08.2021
Migrandid telklinnakus.
© Scanpix

Leedu president Gitanas Nausėda ütles, et seadusvastasel piiri ületanud migrantide elamistingimused Leedus vastavad riigi võimalustele.

“Sellised on Leedu võimalused, Leedu on väike riik, mille jaoks, kui vaadata suhtarvu, on 4000 migranti märkimisväärne hulk,” sõnas president esmaspäeval  ajakirjanikele Pabradė polügoonil.

Tema sõnul aeti Valgevene-Leedu piiri ületanud inimesed segadusse, seepärast erineb tegelikkus märkimisväärselt nende ootustest.

“Migrantide elamistingimused, no mis siin öelda, on sellised, et ilmselt tahaksid inimesed alati rohkemat. Eriti siis, kui nad aetakse tõepoolest algul eksitusse, neile räägitakse muinaslugusid, kui lihtne on ületada Valgevene-Leedu piir ja jõuda siis takistamatult sihtriiki,” sõnas Leedu juht.

“Kuid olukord ei ole ju selline, püüame edastada kõiki kanaleid pidi, et olud on hoopis teistsugused, kui kirjeldavad seda seadusvastast rännet korraldavad ärimehed,” lisas ta.

Nausėda ütles ka, et Leedu austab “üldisi inimõigusi”, kuid praegusel juhul kehtib piiriületuse erikorraldus.

“Palume, et varjupaika taotlevad inimesed teeksid seda ettenähtud paikades. Kui seda tehakse ettenähtud paikades, vaadatakse avaldused läbi ja langetatakse otsused. Kuid me ei saa sallida seadusvastast piiriületust, seetõttu rakendame praegu tagasisaatmispoliitikat,” ütles president.

Baltic News Service