Leedu rahvuslased võtsid Sinise Äratuse algatatud tõrvikurongkäigu mõttest omakorda tuld

Maailm,
Leedu tõrvikurongkäik
©Sinine Äratus
Leedu tõrvikurongkäik

Leedukad korraldasid Eesti eeskujul oma 100. aastapäeva tähistamiseks esmakordselt tõrvikurongkäigu. Vasakpoolne Vilniuse linnavalitsus üritusele luba ei andnud, kuid sellest ei lastud ennast häirida.

Üritus tõi esmakordselt kokku ka mitmed rahvuslikud organisatsioonid. Kohalik etnofuturistlike noorte ringkond sattus korraldamisel pahuksisse Vilniuse linnavalitsusega, kus liberaalide koalitsioon koos poola rahvusvähemusparteiga jättis põhjendust toomata loa andmata. Appi tuli katoliku kirik, kes võimaldas kirikliku ürituse all seaduslikult tõrvikurongkäiku pidada, ühendades nii kristlike kui ka paganlike rahvuslasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rongkäik ületas kõik ootused ja meelitas kohale üle tuhande inimese. Kohal olid ka EKRE liikmed ja Sinine Äratus. Rongkäik lõppes Ruuben Kaalepi kõnega, kus ta sõnas: “Leedul on ees veel tuhat aastat. Seega unustagem lootusetus. See siin ongi uus rahvuslik ärkamine. Igaüks meist on osa sellest. Nii et olgem tugevad, olgem uhked. Ja meie järeltulijad ulatavad käe, et kanda tõrvikut edasi.”

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused