Leedu saadab ebaseadusliku rände ja Minski tegevuse osas välja vastuolulisi signaale

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ka Leedus on vasakliberaalid migrante tervitamas.

Leedut on kiidetud aktiivse tegevuse eest rändekriisile lahenduste leidmisel, kuid samas on riigi poliitikas ka vastuolulisi momente.

Nii vahendab BNS: Läinud nädalal välismaalaste seadust muutnud Leedu seim viskas migrantide inimõigused prügikasti, mistõttu kaalub riigipea nende seadusemuudatuste vetostamist, ütles teisipäeval presidendi nõunik Povilas Mačiulis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Märkimisväärne on, et nende seadusmuudatuste vastuvõtmise juures, unustasid nad inimõigused sootuks ja viskasid prügikasti, sest migrandid on jäetud ilma igasugustest inimõigustest, neil puudub selle seaduse kohaselt isegi edasikaebamise võimalus. Seetõttu on tõepoolest imelik, et seim taolise suuna võttis,” lisas Mačiulis.

Nimelt seetõttu kaalub nõuniku sõnul Leedu president Gitanas Nausėda seadusemuudatuste vetostamist. “Praegu seisneb peaküsimus selles, kas panna veto ja esitada ettepanek või loota praegust olukorda ja tausta tundes siiski, et seim koos valitsusega need seadusemuudatused sügisistungjärgu alguses ära parandavad ja kirjutada sellele alla,” sõnas Mačiulis.

Leedu seim võttis teisipäeval vastu välismaalaseseaduse muudatused. Need kahandavad varjupaigaandmise menetlust kümnele päevale ja muudavad kuritarvitused võimatuks. Inimõiguslased arvustavad seda.

Tundub, et Leedu vasakliberaalid on asunud rünnakule, et riik hakkaks migrante vastu võtma ja neile varjupaika pakkuma. See aga on rünnak kogu riigi rändepoliitika ja ka Valgevene opositsiooni vastu.

Nimelt on Leedu andnud kogu maailmale teada, et tegu on rände kasutamisega hübriidsõja relvana Lukašenka poolt; et Valgevene veab migrante teadlikult Iraagist ja Türgist sisse ja suunab Euroopa Liidu poole; et sellega tahetakse survestada EL-i loobuma sanktsioonidest Minski totalitaarse võimu vastu – kokkuvõetuna on tegemist ühe ebademokraatliku riigi poolt õhutatava ebaseadusliku migratsiooniga.

Kui Leedu peaks nüüd tunnistama, et Valgevenest tulevatel ebaseaduslikel migrantidel, kellest enamik on noored mehed, on õigus riiki jääda ja varjupaika taotleda, siis tunnistaks ta ühtlasi, et Valgevene poolt ei ole mingit agressiivset tegevust ega teadlikku rände kasutamist EL-i vastu – sealt läheb lihtsalt läbi rändetee, kust “õnnetud pagulased otsivad teed vabadusse”.

Leedu vasakliberaalid tahavad avada rändetee läbi Baltikumi ja president Nauseda on nendega kaasa minemas. Enne rändekriisi otsustas ju Leedu võtta sel aastal vastu 43 Vahemerelt tulnud migranti.

Viimased teated Leedust, millest maksab ohumomente otsida:

Leedus peeti viimase ööpäevaga kinni veel 41 ebaseaduslikku sisserändajat, kes sisenesid riiki üle Valgevene piiri, teatas teisipäeval piirivalveamet. Nad kõik esitlesid end Iraagi kodanikena.

Leedus leidis viimase ööpäevaga kinnitust 101 uut koroonanakkuse juhtu, edastas teisipäeval statistikaamet. Viimase kahe nädala haigestumus 100 000 elaniku kohta on 34,4. Positiivsete testide osakaal on 1,2 protsenti. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused