Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu sotsid äpardusid, Tööerakonna ning Korra ja Õigluse liidrid astuvad tagasi, konservatiivid loodavad pääseda valitsusse

-
10.10.2016
Leedu sotsid äpardusid, Tööerakonna ning Korra ja Õigluse liidrid astuvad tagasi, konservatiivid loodavad pääseda valitsusse

Leedu Tööerakonna esimees Valentinas Mazuronis ning Korra ja Õigluse esimees Rolandas Paksas teatasid esmaspäeval pärast lüüasaamist parlamendivalimiste avavoorus tagasiastumisest.

Tööerakond kogus pühapäeval peetud seimivalimiste avavoorus umbes 4,9 protsenti häältest, millest ei piisa parlamenti pääsemiseks. Kord ja Õiglus pääses viie mandaadiga järgmisse seimi.

Ka Leedu sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja peaminister Algirdas Butkevičius ütles esmaspäeval, et ootas valijatelt suuremat toetust ja tunnistas, et tal ei õnnestunud õigustada osa valijate ootust kiiretele muutustele. Sotsiaaldemokraadid jäid seimivalimiste esimeses voorus 14,5-protsendise toetusega Talurahva ja Roheliste Liidu ja Isamaliidu – Leedu Kristlike Demokraatide järel kolmandaks.

Leedu opositsioonilise Isamaaliidu-Leedu Kristlike Demokraatide juht Gabrielius Landsbergis avaldas esmaspäeval veendumust, et erakond kuulub tulevasse võimukoalitsiooni.

“Usume, et oleme uues valitsuskoalitsioonis,” ütles Landsbergis esmaspäeval pressikonverentsil. Tema sõnul põhineb veendumus valimistulemustel ja Liberaalse Liikumisega alanud kõnelustel.

Landsbergis ei välistanud, et konservatiivid toetavad teises valimisvoorus 23. oktoobril teatud ühemandaadilistes ringkondades lisaks Liberaalsele liikumisele ka Talurahva ja Roheliste Liidu kandidaate ning nimetas võimalikuks koalitsiooni liberaalide ning Talurahva ja Roheliste Liiduga.

Leedu parlamendivalimiste esimese vooru valimisaktiivsus oli 50,55 protsenti, teatas keskvalimiskomisjon esmaspäeval. Avavoorus valiti 141-kohalise seimi 70 saadikukohta. Leedut valitseb alates 2012. aasta sügisest sotsiaaldemokraatide, Tööerakonna ja Korra ning Õigluse võimuliit.

BNS/UU