Leedu tahab NSV Liidu rünnaku alguse Euroopa vastu mälestuspäevaks muuta

Maailm,
©Scanpix
NATO liige Leedu tahab NSV Liidu Euroopale kallaletungi alguspäeva mälestuspäevaks muuta. Pilt on illustratiivne.

Kaks Leedu konservatiivi tegid ettepaneku täiendada mälestuspäevade nimistut 17. septembriga, mil NSV Liit alustas 1939. aastal rünnakut Euroopa suunas.

Laurynas Kasčiūnas ja Audronius Ažubalis valmistasid ette vastava seadusemuudatuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“17. septembril 1939 ründas NSV Liit Saksmaaga sõlmitud Ribbentropi-Molotovi pakti alusel Poolat. See oli rünnak Euroopa vastu. See päev saab meenutama, et toona olid kommunistid ja natsid ühel poolel,” ütles Kasčiūnas BNS-ile.

“Tuleb teadvustada, et Euroopas ei ole võidupüha tähistamisele kohta. Kui keegi üritab teha sellest oma riigipüha, tuleb väga hoolega meeles pidada, et see oli rünnak Euroopa vastu ja sellega loodi tingimused, et natsid saaksid Euroopas peremehetsema hakata,” ütles seimisaadik.

Opositsioonilised konservatiivid tahavad pöörata Leedu, Euroopa, maailma ja Venemaa avalikkuse tähelepanu tõsiasjale, et Moskva loob vastuolulist ajalootõlgendust NSV Liidu eranditult positiivsest osast Teise maailmasõja võitmisel.

Analüüsides tänapäevast hinnangut NSV Liidu osale Teises maailmasõjas, tuleb pöörata tähelepanu Kremli kampaaniale Ribbentropi-Molotovi pakti õigustamiseks. “Väärib märkimist, et selle allkirjastamine lubas tegelikult Adolf Hitleril sõda alustada,” seisis seaduse seletuskirjas.

23. augustil 1939 sõlmisid NSV Liit ja Saksa riik Ribbentropi-Molotovi pakti ja selle juurde salaprotokollid, mille alusel jagasid nad enne sõda omavahel Ida-Euroopa. See kokkulepe määras ära Baltimaade okupeerimise. (BNS)

2 commentsOn Leedu tahab NSV Liidu rünnaku alguse Euroopa vastu mälestuspäevaks muuta

  • Avatar

    Leedu peaks Poolale Vilniuse piirkonna tagasi andma ainult sel juhul, kui mingi superufonaut või ülijumal tühistaks Leedu poole sajandi pikkuse nõukogude okupatsiooni ja sõjaga seoses oleva saja tuhande leedulase hukkumise

  • Avatar
    Ants Jürman

    Leedu peaks Poolale tagasi andma Vilno, kuhu 19.sept.1939 sisenesid kergete kaotuste (13 langenut) tagajärjel nõukogude väed. Vilnos elas septembris 1939 ainult 5 % leedulasi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused