Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu välisminister: julgeolekuolukord ei muutu ka pärast Ukraina sõja peatamist

07.04.2022
Leedu välisminister Gabrelius Landsbergis hoiatab, et isegi kui Ukraina sõda lõpeb, ei kao oht kuhugi.
© Scanpix

Julgeolekuolukord ei muutu ka siis, kui sõda Ukrainas peatatakse, ütles kolmapäeval Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis.

“Julgeolekuolukord ei muutu isegi siis, kui sõda tegelikult peatatakse. Ei tohiks olla kahtlusi, et selline Venemaa, tänane Venemaa, Putini Venemaa on sootuks teistsugune ​​riik,” ütles Landsbergis Brüsselis NATO välisministrite kohtumise eel ajakirjanikele.

Seetõttu peab allianss tema sõnul kajastama hetkeolukorda, võtma idatiiva kaitseks kasutusele meetmed ning olema valmis ähvardustele sõjaliselt vastama, lausus ta.

“NATO peab seda tegelikkust peegeldama nii poliitiliselt kui julgeolekuliselt. Loodan, et see juhtub meie tänaõhtustes vestlustes ja aruteludes. Soovime, et meie liitlased ja kogu NATO organisatsioon suurendaks oma plaane idatiiva, Balti riikide, Leedu tegelikuks kaitsmiseks, mitte ainult heidutamiseks, mitte ainult poliitilise signaali saatmiseks, et rünnaku korral juhtub midagi. Igaüks meist peaks olema kohal ja  peaksime olema valmis saatma tegelikku sõjalist vastust, kui keegi üritab NATO piiride lähedal midagi ette võtta,” ütles Landsbergis.

Ta väljendas lootust, et muutus suhtumises alliansi idatiiva kaitsmisse kajastub kohtumise dokumentides.

“Olen tulnud lootusega, et tänaõhtused ja hommehommikused kõnelused ja arutelud näitavad muutust meie strateegilises lähenemises idatiiva kaitsmisse. Kahjuks ei ole me veel märganud suurt valmisolekut muutusteks. Arvan, et nüüd on aeg kajastada seda järeldustes ja dokumentides, mida saame ette valmistada,” ütles Landsbergis.

Leedu välisminister saabus kolmapäeval Brüsselisse, et arutada oma NATO ametivendadega Venemaa sõda Ukraina vastu ja alliansi kaitset. (BNS)