Leedu välisminister: migrantide ümberjagamine EL-is ei tohi olla peateema

Maailm,
©Scanpix
Paljud Leetu saabunutest tunduvad olevat endised sõjamehed.

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis ütles esmaspäeval, et migrantide ümberjagamine Euroopa Liidu liikmesriikide vahel ei tohi saada rändepoliitika arutelu peateemaks.

“See ei ole arutelu, millesse Leedu laskuks,” vastas minister ajakirjanike küsimusele, kas Leedu kiidab heaks migrantide ümberjagamise ning EL-i rände ja varjupaiga andmise üldpõhimõtetega seotud ettepanekud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Komisjon tegi taoliste reeglite ettepaneku veel mullu. Arutelu nende üle on elavnenud uue Afganistanist lähtuva rändelaine hirmus.

Landsbegise sõnul ei tohi migrantide ümberjagamine saada seadusvastase rände küsimuse juures rändepoliitika arutelu ainu- või peateemaks, selles olevat teisigi olulisi teemasid.

“Eelkõige peame aitama riiki, kust kriis alguse sai, seejärel peame tegema tööd seda riiki ümbritsevate maadega (…) Peame rääkima EL-i välispiiride tugevast, kindlast valvest ja me peame rääkima EL-i seadusvastselt saabunud isikute tagasisaatmisest nende lähteriiki,” ütles minister.

Tema sõnul saadab migrantide ümberjagamise rõhutamine nende lähteriikidesse ohtliku märguande.

“Humanitaarkriise ei saa lahendada, võttes vastu kõiki põgeneda tahtvaid inimesi,” ütles minister.

Poola välisminister Zbigniew Rau ütles ühispressikonverentsil, et rändlaste ümberjagamine EL-i riikide vahel saab olla ainult vabatahtlik.

“Lähtudes kriteeriumitest, mille riigid ise esitavad, saavad nad võtta vastu vaid teatava arvu välismaalasi,” ütles Poola minister. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused