Leedukate ohuraport puudutab ka isa-poega Ossinovskeid

Maailm,
©Scanpix
Oleg Ossinovski – mees kui Ristiisa.

Leedukad on koostanud analüüsi, mille kohaselt kasutab Venemaa oma riiklikku raudtee-ettevõtet ning sellega seotud ärimehi ja firmasid Balti riikide poliitika mõjutamiseks.

Kogu raport vaatleb Venemaa raudteeäri korruptiivset mõju Balti riikidele, võimalikku musta raha pesemist, sidemeid organiseeritud kuritegevusega, katseid mõjutada Balti riikide poliitikat ja raudtee mõju sõjalisele julgeolekule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Venemaa Raudteid, Transmashholdingut, Maksim Liksutovi ja temaga seotud Transgroup Investi, Andrei Filatovit, tema äripartnerid ettevõttes GlobalTrans ning tema Eesti partnerit Oleg Ossinovskit, Läti oligarhe Ainars Šlesersit, Andris Škelet ja Aivars Lembergsi võib seostada Leedu, Läti ja Eesti isikute võrgustikuga, mille kaudu Kreml saab viia ellu oma strateegilisi ekspansiivseid plaane raudteel ja kogu transpordisektoris,” vahendab ERR.

Venemaa kasutab väidetavalt selliste ettevõtete võrgustikku puhvrina poliitiliste riskide maandamisel piiriüleses kaubanduses, teiseks saab neid kasutada kohalikule eliidile rikastumisvõimaluste pakkumiseks, ühitades nende majandushuvid Vene välispoliitiliste huvide edendamisega ning kolmandaks annab see ka Venemaa enda eliidile, sealhulgas ka valitsusametnikele ja kuritegelike rühmituste liikmetele võimaluse illegaalseks rikastumiseks.

Eraldi on toodud välja juhtum Lätis 500 000 eurose pistise andmiselt tabatud Eesti ettevõtja Oleg Ossinovskiga, kelle tegevust on Läti eriteenistused teatud juhtudel blokeerinud, sealhulgas kaitsehangetel osalemisel. Välja tuuakse ka see, et  Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eksjuht Jevgeni Ossinovski on Oleg Ossinovski poeg.

Kuivõrd EKRE puhul kõlbab Kremli-kahtlusteks sellestki, et ei rahvuskonservatiividele ega Putinile ei meeldi geid, siis Ossinovskide puhul oleks kümneid kordi enam põhjust arvata, et isa tegevus puudutab ka poega, ja seda julgeolekuohu kontekstis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused