Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedus sai autoga politsei eest pagemisel surma üks, viga kümmekond migranti

-
13.09.2023
Leedu piirivalvurid jälgivad olukorda.
© Scanpix

Leedus leidis kolmapäeva varahommikul aset kaks sarnast juhtumit, milles politseil tuli taga ajada peatumismärguandest hoolimata edasi kihutanud autosid, mis mõlemad sõitsid teelt välja; surma sai üks ja vigastada vähemalt kaheksa ebaseaduslikku sisserändajat, kes on tõenäoliselt India ja Sri Lanka kodanikud.

Lõuna-Leedus Marijampolė omavalitsuses sõitis umbes kell 3.50 teelt välja ja paiskus Šešupė jõkke Mazda, teatas politsei, mis oli saanud veidi varem teate ebaseaduslikke sisserändajaid vedavast sõidukist.

Autot märgati Marijampolė-Kalvarija maanteel, kuid see ei peatunud politsei vastava korralduse järel.

Korrakaitsjad võtsid kinni kolm meest, kes tõenäoliselt on India kodanikud, ja alustasid autot juhtinud isiku otsinguid. Paraku hukkus Mazdas naissoost kaasreisija, kes arvatavasti oli samuti India kodanik.

Kesk-Leedus Jonavas ajas politsei ööl vastu kolmapäeva taga Opel Astrat, mis ei peatunud politsei märguande peale. Sõiduk sõitis linna lähedal teelt välja, paiskus otsa hoonele ja läks seejärel kummuli.

Opelit roolinud 42-aastane Sri Lanka kodanik sai õnnetuses vigastada, samuti sai viga seitse ebaseaduslikku sisserändajat, kes on arvatavasti samuti Sri Lanka kodanikud. Kõik viidi haiglasse esmaabiks ning anti seejärel üle piirivalveametile, märkis politsei.

Esialgsete andmete kohaselt olid kõik eelnimetatud ebaseaduslikud sisserändajad sisenenud Leetu Lätist, kuhu nad eelnevalt olid saabunud ilmselt Valgevenest. (BNS)