Leegid Samosel: Kreeka migrandilaagrite põlengud tekivad asukate endi tegevusest

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Samose migrandilaagris on tulekahjud tavalised.

Kreeka saartel asuvad migrandid kasutavad sealt minema pääsemiseks igasuguseid nippe, sealhulgas ka laagrites tulekahjude korraldamist.

Samose saarel asuvas põgenikelaagris lahvatasid tulekahjud, sundides seda osaliselt evakueerima. Tuletõrjujate sõnul on nad leegid kontrolli alla saanud, kuid lõplikult ei olnud põleng esmaspäevaks veel kustutatud.

Tuletõrjeteenistuse esindaja andmeil puhkes tulekahju vahetult väljaspool pealaagrit piirkonnas, kus elab osa ülerahvastatud laagri asukatest ning kus paiknevad ka meditsiini- ja muud tugirajatised. Pealaager ise on peaaegu puutumata.

Süttis vähemalt kaks eraldi tulekahju – üks varem pühapäeva õhtul ja teine, suurem, hiljem öösel.

Põhjused on ebaselged, kuid kohaliku meedia andmeil puhkes esimene põleng rahvuslikul pinnal toimunud kakluse ajal ning teise süütasid migrandid ise lootuses, et nad laagrist minema toimetatakse.

Vabaühendus Piirideta Arstid kirjutas Twitteris, et esimene põleng jättis peavarjuta sadakond inimest. Ei ole teada, kui palju inimesi jäi peavarjuta suurema tulekahju tagajärjel, kuid osa migrante liikusid politsei saatel lähedalasuva Vathy linna väljakule. Politsei on algatanud juhtunu osas uurimise.

Kreeka saarte ülerahvastatud laagrites viibivad migrandid on üha lootusetumas meeleolus oma elutingimuste ja asüülitaotluste aeglase menetlemise pärast ning soovivad neist minema kolida. Vägivald põgenike eneste seas või võimude vastu on muutumas aina igapäevasemaks.

Sellised uudised näitavad, et rahvasteränne tuleb lõpetada – kui Euroopa, sealhulgas Kreeka, ei saanud neile normaalset elu kriisi eel tagada, ei tule seda ammugi kriisi ajal ja selle järel. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused