Legendaarse Charlie Hebdo eriväljaanne kritiseerib Läänes levivat väljendusvabaduse piiramist

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Jaanuari algul möödus 5 aastat Charlie Hebdo toimetuse ründamisest islamiäärmuslaste poolt.

7. jaanuaril möödus viis aastat julmast terrorirünnakust Prantsuse satiiriajakirja Charlie Hebdo vastu. Rünnak oli kättemaks ajakirjas avaldatud prohvet Muhamedi karikatuuride eest.

Ründajad karjusid hoonesse sisenedes “Allahu Akbar!” ja tulistasid umbes 50 lasku, tappes 12 inimest ja haavates veel 11 inimest. Kurva aastapäeva puhul ilmus ajakirja eriväljaanne, milles kritiseeritakse teravalt sotsiaalmeedias toimuvat tsenseerimist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eriväljaande kaanel on kujutatud pliiatsit ja paberit hoidvat meest, kes on jäänud Twitteri, Facebooki ja Snapchati logosid kuvava mobiiltelefoni alla. Pildil on suurelt kirjas: „Uus tsensuur, uus diktatuur“, millega ajakiri väljendab enda sõnul pahameelt väljendusvabaduse tsenseerimise üle.

Ajakirja juristi sõnul mälestatakse terrorirünnakus hukkunuid, kuid samal ajal soovitakse ka keskenduda meedia tsenseerimisele tähelepanu juhtimisele ja väljendusvabadust ähvardavatele ohtudele, milleks on türanlikult „korrektse“ ühiskonna tsensuur.

„Vaadake seda eriväljaannet ja te ei saa teisiti, kui peate imestama selle üle, kuidas inimlik rumalus üritab tsenseerida mõnda etendust või filmi, takistab mõne konverentsi pidamist, korrigeerib lasteraamatute autoreid,“ kirjutavad Charlie Hebdo karikaturistid ja tunnevad muret poliitiliste karikatuuride tuleviku pärast.

„Sedalaadi väljendusvorm, mis eeldab head joonistusannet, poliitilisi ning ajaloolisi teadmisi ja ajakirjandusliku kultuuri tundmist, paistab  praegusel selfide ajastul olevat intellektuaalselt liiga nõudlik,“ ütlevad karikaturistid.

Ajakirja tegevtoimetaja Laurent Sourisseau avaldas möödunud aastal raamatu „Üks minut ja nelikümmend üheksa sekundit“, milles kirjeldab 7. jaanuaril 2015 toimunud rünnakut. Sourisseau sai ka ise selles rünnakus haavata. Samas kritiseerib ta raamatus teravalt islamiäärmuslasi, kes üritavad ajakirja vägivallaga vaikima sundida, ning vasakpoolseid, keda ta nimetab kaasajooksikuteks.

Intervjuus Prantsuse ajakirjale Le Point ütles Sourisseau, et 2015. aastast ei ole sisuliselt midagi muutunud: „Kui me avaldaksime needsamad karikatuurid uuesti, siis oleksime taas üksi. Rünnak ei muutnud inimesi julgemaks, vastupidi.“

Allikas: Breitbart

3 commentsOn Legendaarse Charlie Hebdo eriväljaanne kritiseerib Läänes levivat väljendusvabaduse piiramist

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Saaks aga mõnitada,alavääristada jne.aga kui keegi võtab kätte,et oma usku kaitsta siis.. Muidugi ega see usu kaitsmine relv käes ka ei peaks käima aga tuletame meelde ristisõdasid kuidas eurooplased käisid moslemite maal relvaga oma usku kaitsmas !

 • Avatar
  Vk.com/proton

  Jep. Juutide holohoaxi koha ei või kerikatuure joonistada aga moslemeid vihastada võib ja kristlaseid…

 • Avatar

  Illustreerival pildil on loomulikult eriti prantslased aga see selleks.
  Charlie Hebdo seltskond on tüüpiline kongusninade kontrollitud opositsioon.
  See, et moslemitel ei tohi olla kohta Prantusmaal on teine teema.
  Meenutaks ka seda, et Charlie Hebdo seltskond on MÕNITANUD mitte ainult moslemeid.
  On oluline vahe kas tegu on karikatuuriga või mõnitamisega aga neil mitte.
  Ainult juudid ja iisareli riik on nende jaoks “pühad lehmad”.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused