Leiboristide padupunane liider ja vasakrežiimide suur sõber Jeremy Corbyn oleks Briti luure arvates peaministrina Suurbritanniale hukatus

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Padupunane Jeremy Corbyn on Briti poliitikamaastikul pigem roosa, tema muutustelubadused aga ei tähenda riigile midagi head.

Suurbritannias käib jätkuvalt äge valimiskampaania enne 12. detsembri erakorralisi üldvalimisi. Viimaste küsitluste kohaselt toetab Boris Johnsoni juhitud konservatiive 42,8% valijatest, leiboriste 30%.

Samas hoiatab Briti luure MI6 endine juht Richard Dearlove, et britid peaksid hoolega hoiduma leiboristide juhi Jeremy Corbyni saamisest peaministriks. Tema sõnul kujutab Corbyn riigile tõsist ohtu.

Mail on Sunday’s kirjutab Dearlove: „Heitke peast igasugune mõte anda sellele poliitikule [Downing Street] nr 10 võtmed.“

Artiklis selgitab Dearlove Corbyni varasemat koostööd äärmuslikke liikumistega, tema vaimustust idabloki riikide majanduse ja ühiskonnakorralduse vastu külma sõja ajal ning tema nõunike tausta, kellest üks on pikaaegne Palestiina tegevuse toetaja ja teine endine kommunistliku partei liige.

Corbyn on tekitanud varasematel aastatel hulgaliselt skandaale, näiteks nimetas ta 2009. aastal Hamasi ja Hezbollah rühmituste liikmeid oma sõpradeks. Nii Hamas kui ka Hezbollah on terroristlike rühmituste nimekirjas ja mõlemad on korduvalt korraldanud terrorirünnakuid tsiviilelanike vastu. Nädal pärast IRA pommirünnakut Brightoni hotellile 1984 (millega taheti tappa tollane peaminister Margaret Thatcher), kutsus Corbyn IRA poliitilise tiiva liikmed külla Briti parlamenti.

„Need, kes on piisavalt vanad, et mäletada külma sõda, on kohustatud hoiatama nooremat põlvkonda ohtude eest, mida kujutavad meie vabadusele kommunistlikud režiimid nagu Ida-Saksamaa, ja tuletada seda meelde ka omaenda põlvkonnale,“ kirjutab Dearlove.

Ta hoiatab võimaluse eest, et Suurbritannia peaministriks saab leiboristide juht, kes kunagi eelistas Ida-Saksamaa poliitikat ja majandusmudelit Suurbritannia omale.

„Corbyn ja talle lähedal seisvad isikud on end oma minevikuga kompromiteerinud,“ jätkab ta. „Iga kodanik peab mõistma, kelle ja mille poolt ta hääletab.“

Dearlove kinnitab, et kui Corbyn ja mõned tema lähedasemad toetajad sooviksid esitada taotluse töötamiseks Briti luures, siis ei läbiks nad julgeolekukontrolli, kuid peaministrina oleks Corbynil ligipääs ülisalajase tasemega riigisaladustele.

„Corbyn peaministrina koos oma praeguste nõunikega kujutaks endast ohtu meie riigile,“ ütleb Dearlove.

Allikad: Daily Express, Daily Mail

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused