Lendamist ja ostlemist häbenema asunud Lääne inimesed ei häbene samas ei nutiseadmeid ega sotsiaalmeediat

Maailm,
mobiil id, id kaart
©UU
Sügava ökoloogilise jalajäljega nutiseadmed ei puudu ka üheltki kliimamiitingult. Pilt on illustratiivne.

Liberaalses maailmas kummalise tõvena leviv inimeseks olemise häbenemine on hakanud mõju avaldama ärimaailmale, mis toodab ühiskonna jaoks lisandväärtust, ning samas hakkab paljastuma “valgustunute” kahekeelsus.

Poola endine parlamendisaadik ja kolumnist Barbara Bubula rääkis raadiojaamas Radio Maryja, et liberaalsed rootslased on relvana asunud kasutama häbi, mida nad nüüd ka teistesse riikidesse importida üritavad.

“Rootsi Greta järgijad hakkasid oma ideoloogilises kampaanias kasutama uue põlvkonna relvi, mis on ülimalt tõhusad – nad hakkasid kasutama häbirelva. Enesest lugupidaval eurooplasel on nüüdsest häbi lennata, tal on häbi isegi lennukile minna, planeerida puhkusi ja ärikohtumisi, mis nõuavad lennujaama kasutamist. Greta Thunbergi maailmas on õhusõidukid, millel on suurim keskkonnamõju ja süsinikdioksiidi tootmine, üks suur häbi,” ütles kolumnist. “Selline häbi lendamise pärast on muretsema pannud lennufirmad, lennujaamade omanikud ja kogu turismitööstuse”.

Kuid lendamishäbi pole ainus tänapäevane häbi – on ka šoppamise häbi, kus läänlane peaks häbenema uute rõivaste, olmevarustuse, mööbli ja toidu ostmist. “See häbimärk, mis levib Euroopa eliidi seas, on hakanud muret tekitama ka suurtele kaubandusettevõtetele, rõiva- ja toidukaupmeestele. Meie silme all on 21. sajandi ühiskondade elumudel muutumas. Pidagem meeles, et kakskümmend aastat tagasi ei võtnud keegi süsinikuvastast hüsteeriat tõsiselt, ”ütles Barbara Bubula.

Enamik ei näinud tema sõnutsi ette ka seda, kuidas kliimavõitlus põrkub kokku elektritootmise tulevikuga – sest kuigi kliima eest võideldakse, elektri tarbimine ei kao.

“Häbitunnete nimekiri võib olla väga konkreetne, aga kuigi valgustunud eurooplastel hakkas lendamise ja ostmise ees häbi, pole millegipärast kuulda, et nad häbeneksid nutitelefonide kasutamist, võimsaid internetiserveriruume ning mobiiltelefonide tootmist, rääkimata akude laadimisest, mis jätab ka võimsa süsinikujalajälje. Praegu on selles osas täielik vaikus ja puudub ka häbi piirata meelelahutust ja sotsiaalmeediat või häbeneda pidevat internetis surfamist,” rõhutas Barbara Bubula.

Allikas: radiomaryja.pl

Kommentaarid

One commentOn Lendamist ja ostlemist häbenema asunud Lääne inimesed ei häbene samas ei nutiseadmeid ega sotsiaalmeediat

  • Avatar
    Leo Viller

    Kohe mitte kuidagi ei taha uskuda, et kõigi maade kapitalistid on ühinenud ja püüavad tarbimist ja tootmist piirates vähendada nii ka iseenese kasumit. Toimub lihtsalt uute turuletulijate pealetung vanadele tegijatele. Kogu selle sebimise tulemusena ökoloogiline olukord halveneb veelgi kiiremini. Näiteks võib siin tuua elektriautode kasutuselevõtu kampaania, mille elluviimise tagajärjel kokkuvõttes atmosfääri satub veel rohkem nn kasvuhoonegaase

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused