“Lendava Hollandlase” õiglane lõpp – inimsmugelduslaev Aquarius jääb kai äärde

Maailm,
©AP/Scanpix
Piraadilaeva kuulsusetu lõpp.

Päästelaev Aquarius lõpetab migrantide päästmise operatsioonid Vahemerel, teatasid laeva rentinud humanitaarorganisatsioonid neljapäeval.

Aquarius on olnud Marseille’ sadamas alates oktoobri algusest, kui Panama tühistas õiguse tegutseda tema lipu all. Vastava taotluse esitas Itaalia immigratsioonivastane valitsus. Rooma andis eelmisel kuul korralduse Aquarius arestida seoses kahtlustusega 24 tonni potentsiaalselt mürgiste jäätmete äraandmises harilike jäätmete pähe, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aquarius tegutses Vahemerel alates 2016. aastast. Ühendus Piirideta Arstid (MSF) süüdistab neljapäevases avalduses Itaaliat migrandikorjevastase kampaania korraldamises. “See kampaania on õõnestanud rahvusvahelist õigust ja humanitaarpõhimõtteid. Kuna sellistele rünnakutele ei ole kohest lahendust, ei ole MSF-il ja SOS Mediterranee’l muud valikut kui lõpetada Aqariuse operatsioonid,” lisati avalduses.

Arusaadavalt ei saanud Itaalia valitsus lubada kontrollimatut inimkaubandust oma territooriumi kaudu, mis seadis kõik riigistruktuurid tugeva surve alla, nõudis suuri kulutusi ja tõi Itaaliasse kontrollimatu sisserändejate massi. Siseminister Matteo Salvini on laeva meeskonda mitmel korral hoiatanud, et nood pole oma musta lastiga Itaalia sadamatesse oodatud.

Vabaühendused aga on tuntud pidevate õigusrikkumiste kaudu, sest inimlikkuse sildi all on nad teinud koostööd inimkaubitsejatega, aidates neil teenida meeletuid kasumeid; nad on kasutanud oma laevadel võõraid lippe, rikkunud laevasõidureegleid ja ennekõike – just nemad on tiivustanud üha uusi paate Aafrika rannikult lahti lükkama, seades nii inimeste elud ohtu, sest kõigile lihtsalt ei jõuta appi. Just nemad on loonud fooni, kus migratsiooni nimel võib mistahes seadusi rikkuda.

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni andmetel on alates 2013. aastast Vahemere keskosas uppunud umbes 15 000 migranti. Sama aja jooksul on Itaalias randunud 600 000 migranti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused