Lennufirmad üle maailma järgivad Trumpi terrorivastast poliitikat

dxb-airside-10

Maailma lennundusettevõtted vaatavad üle USA-sse minevate lennukite meeskondi, et neisse ei kuuluks järgneva 90 päeva jooksul Iraagi, Iraani, Jeemeni, Liibüa, Süüria, Somaalia ja Sudaani kodanikke, kirjutas The Wall Street Journal.

Näiteks Emirates Airline (Araabia Ühendemiraadid, Dubai), mis on maailmas reisijate õhuveos esikohal, teatas, et kõrvaldab nende riikide kodanikud USA-sse suunduvate lennukite pilootide ja reisisaatjate seast.

Etihad Airways (Araabia Ühendemiraadid, Abu Dhabi) märkis, et esialgu keeld tema töötajaid ei puuduta, kuid ta rakendab meetmeid, et lähinädalatel ei tekiks muresid. USA presidendi administratsioon ei välista, et keeldu võidakse laiendada muudele riikidele.

Lisaks peavad Euroopa, Aasia ja Aafrika lennundusettevõtted keelama mainitud riikide kodanikel Ühendriikidesse suunduvate lennukite pardale pääsu. Air France-KLM-il oli selliseid reisijaid üle 20. EgyptAir esindajad ütlesid, et USA piirangud ei ütle piisavalt selgelt, keda võib lennukisse lasta, keda mitte, seepärast hakati reisijate nimistuid USA võimudele juba ette kinnitamiseks saatma.

Kommentaarid