Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lennuk 431 migrandiga asus teele Minskist Bagdadi, järgi jääb veel 7000

18.11.2021
Koju lendavad Iraagi migrandid Minski lennujaamas.
© Scanpix

Lennuk 431 migrandiga asus teele Valgevene pealinnast Minskist Bagdadi, teatas neljapäeval Iraagi saatkond Moskvas.

“Lennuk asus just teele. Pardal on 431 inimest,” ütles saatkonna kõneisik. Ta täpsustas, et täiendavaid reise esialgu ei plaanita. (Interfax-BNS)

Valgevene teatas neljapäeval, et praegu viibib riigis umbes 7000 migranti, neist umbes 2000 on laagris Valgevene-Poola piiril.

Valgevene autokraatliku liidri Aleksandr Lukašenko kõneisik Natalja Eismont ütles, et Valgevene saadab 5000 migranti tagasi kodumaale ning Saksa kantsler Angela Merkel peab Euroopa Liiduga läbirääkimisi, et luua “humanitaarkoridor Saksamaale” nendele 2000 migrandile, kes on praegu piiril.

“Tänase päeva seisuga on Valgevene alal umbes 7000 pagulast. Neist on piiril, nn stiihilises laagris umbes 2000 inimest.  Olemasoleva teabe kohaselt on 200-500 inimest piiril, kuid stiihiliselt, teistes punktides. Need on pagulased, keda poolakad üritasid jõuga Poolast välja trügida pärast seda, kui nad olid sinna juba imbunud,” ütles Natallja Eismont.

Ta rääkis kokkulepetest, mille ametistlahkuv Saksa kantsler Angela Merkel saavutas Lukašenkoga.

“Euroopa Liit loob humanitaarkoridori 2000 pagulasele, kes viibivad laagris. Meie anname lubaduse tingimata kaasa aidata (kui palju see on võimalik ja nende soovil) ülejäänud 5000 migrandi tagasi kodumaale sõidule.”

“Jah, kahjuks soostus vaid 400 pagulast kodumaale naasma. Kokku, kui olla täpne, oli lennukis, mis täna minema lendas 374 reisijat, valdavalt Iraagi kodanikud,” märkis pressisekretär.

Iraagi saatkond Moskvas teatas neljapäeval, et Minskist Bagdadi teele asunud lennukis oli 431 migranti.

Ülejäänud Valgevenes viibivad põgenikud nõuavad varjupaiga saamist Euroopa Liidus, eelkõige Saksamaal.

Saksamaa ei ole Minski sellist teadet kommenteerinud. (AFP-BNS)

Loe ka Lukašenka võit hübriidsõjas: Saksamaa linnad tahavad migrandid omale võtta, Valgevene lubab nad kohale viia