Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Kunnas: olukord Venemaal muutub kiiresti, kuid tagasiteed enam pole

-
24.06.2023
Wagneri väed liiguvad Voroneži
© Scanpix

Kolonelleitnant reservis, Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Leo Kunnas kommenteeris Venemaal toimuvaid sündmusi sõnadega, et Wagneri palgasõdurite pealik Jevgeni Prigožin on ületanud punkti, kust tal tagasiteed enam pole.

Samas rõhutab ta, et olukorrad muutuvad kiiresti. Edasine asjade käik oleneb peamisel sellest, kuidas Vladimir Putini loodud kord vastu peab ja kas ning millised teised Venemaa jõustruktuurid ühinevad mässuga.

Wagneri eraarmee juht Jevgeni Prigožin korraldas öösel mässu Putini režiimi vastu ja on oma palgaaarmee Ukrainast välja toonud, liikudes sellega Moskva poole. Viimase ööpäeva jooksul on ta hõivanud Lõuna-Venemaal asuva Rostovi linna. Lahingud käivad Voronežis, mis asub üle 500 kilomeetri kaugusel Venemaa pealinnast. Kuuldavasti on Prigožini juhitud mässuga kaasa läinud ka mitmed teised Venemaa jõustruktuuride üksused.

Vladimir Putin teatas hommikuses pöördumises, et säärane mäss surutakse maha ning asjaosalised „neutraliseeritakse.“ Wagner teatas seepeale, et Putin on teinud oma otsuse ja „varsti on meil uus president.“

Eesti on tugevdanud kontrolli oma idapiiril, kuid otsest ohtu ei nähta.