Leo Kunnas: “Ukraina vägede pealetungi pole enne sügist oodata”

Maailm,
©Uued Uudised
Leo Kunnas

Kui on vaja sõjanduse asjatundja kommentaari, siis pöördutakse ikka erukolonelleitnant Leo Kunnase (EKRE) poole.

„Aktuaalne kaamera“ vahendas, et Ukraina vägede hiljutised täppistulelöögid ja Vene vägede edasitungi aeglustumine pärast Lõssõtšanski vallutamist tekitavad ukrainlastes kõrgeid ootusi pealetungile, ütlevad Eesti asjatundjad.

President Volodõmõr Zelenski andis hiljuti käsu terve Ukraina territooriumi vabastamiseks.

Kunnase hinnangul pole pealetungi oodata siiski enne sügist ja seni jätkub pikaldane kurnav sõjategevus.

“Augusti lõpus, septembris, sest Ukraina nüüd korraldab oma relvajõude ümber – suurendab seda miljoni inimese suuruseks. Ja võtab kasutusele relvasüsteeme, mis ta on lääneriikidest saanud,” rääkis Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas.

Vene väed on vallutanud Severodonetski ja Lõssõtšanski kaitsjate kaudtulega väljasurumise teel. Nüüd on Vene väed toppama jäänud.

USA HIMARS-ide täppislöökide jaoks vajalikku satelliitseiret venelased siiani segada pole suutnud.

“Severodonetski ja Lõssõtšanski lahingud näitavad, et Venemaa režiimi Vladimir Putin, nii nagu Adolf Hitler Teise maailmasõja teisel poolel, sekkus otseselt lahingutegevusse ja andis poliitilisi suuniseid,” rääkis Kunnas.

Vene vägede lahkumine Maosaarelt pärast Ukraina kaudtuld selle pihta oli märk ka Vene sõjaplaanide muutumisest merel. Vilja väljaveo kokkuleppe saavutamine Ukraina sadamatest võib viidata Venemaa loobumisele mõttest Ukrainat merelt rünnata.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused