Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalid ja vasakpoolsed on paanikas: “paremäärmuslusega” inimesi enam hirmutada ei saa

-
01.07.2024
Uus Euroopa: Jordan Bardella ja Giorgia Meloni.

Paremale kalduvas Euroopas hakkab kaduma rahva hirm väljamõeldud deemoni ees, kellele pandi nimeks “paremäärmuslus” – inimesed hakkavad taipama, et need, keda nii nimetatakse, on tegelikult väljas tõelise Euroopa eest.

Itaalia peaminister Giorgia Meloni, keda ennastki “paremäärmuslaseks” sõimatakse, ütles esmaspäeval seoses Prantsusmaa Rahvusnõukogu (RN) eduga ennetähtaegsete valimiste avavoorus, et pidevad katsed demoniseerida “paremäärmuslikke” valijaid kaotab oma mõju.

“Pidevad katsed demoniseerida ja suruda nurka inimesi, kes ei hääleta vasakpoolsuse poolt, on trikk, mille õnge läheb üha vähem ja vähem inimesi,” ütles Meloni uudisteagentuurile Adnkronos oma esimestes kommentaarides pärast Prantsusmaa valimiste esimese ringi tulemuste selgumist pühapäeval.

Kuna Euroopa on kandunud sügavale vasakule, teise äärmusesse, siis nende jaoks ongi tavapärased konservatiivsed ja parempoolsed jõud juba äärmuslus. Ja need vasakäärmuslased on nüüd paanikas, sest nende ekstremismi enam ei toetata.

Näiteks Saksamaa äärmusroheline välisminister Annalena Baerbock ütles esmaspäeval, et paremäärmusliku Rahvuskogu (RN) valimisedu ennetähtaegsete parlamendivalimiste esimeses voorus on põhjus muretsemiseks.

Poola äärmusliberaalist peaminister Donald Tusk hoiatas esmaspäeval suure ohu eest Euroopale, kui esialgsed tulemused näitasid parempopulistide edu Prantsusmaa ennetähtaegsete üldvalimiste esimeses voorus. “See kõik on juba hakanud lõhnama suure ohu järele,” ütles endine Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Tusk.

“Prantsuse parempopulistide edu ennetähtaegsete üldvalimiste esimeses voorus on märk poliitikutele, et nad peavad paremini reageerima rahulolematutele valijatele,” ütles ka Briti leiboristide liider Keir Starmer esmaspäeval.

Vasakliberaalses leeris puhkenud hüsteeria kohta on EKRE esimehel Martin Helmel hea ütlus: “Sotsialistide kiun on muusika minu kõrvadele, sest see tähendab, et me oleme midagi õigesti teinud.” (AFP-BNS-UU)