Liberaalide kärnas kärss: mida Ungari iganes teeb, on see nende arvates vale

Maailm,
©EPA/Scanpix
Ungari pered veedavad karantiini koos lastega oma kodudes. Pilt on illustratiivne.

Konservatiivne Ungari on Brüsseli vasakpoolsetele ja liberaalidele sedavõrd pinnuks silmas, et üheaegselt süüdistustega peaminister Viktor Orbani vastu võimu usurpeerimises eriolukorra kaudu kritiseeritakse teda piirangute leevendamise tõttu.

Ungaris korraldatakse koolieksamid koroonapiirangutest hoolimata – tuhanded Ungari õpilased alustasid esmaspäeval lõpueksameid, ehkki koolid on koroonaviirusepiirangute tõttu valdavalt suletud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaminister Viktor Orbán lubas läinud nädalal viirusepiiranguid väljaspool Budapesti veidi lõdvendada, kuid koolid jäävad suletuks vähemalt mai keskpaigani.

Rohkem kui 80 000 õpilast ja 6000 õpetajat peaks lähinädalatel osalema iga-aastastel eksamitel umbes tuhandes eksamikeskuses üle riigi. Enamus õpilasi peaks ootuste järgi eksamid ära tegema sel kuul, ehkki neil on võimalus need ka sügisesse lükata.

Eksamikeskusteks olevaid koole desinfitseeriti esmaspäeval enne õpilaste saabumist. Korraga ei lubata klassiruumi üle kümne õpilase ja laudadel peab olema 1,5 meetrit vahet. Ettevaatusabinõuna peavad õpilased koridoris liikudes maski kandma ja suulised eksamid on valdavalt ära jäetud.

Valitsuse otsus eksameid mitte edasi lükata pälvis ka kriitikat. Õpetajate ametiühingu sõnul seab see ohtu õpilased ja eelkõige vanemad õpetajad. Üks ametiühing tegi lausa üleskutse neid boikottida.

Võib kindlalt eeldada, et kui Ungari oleks otsustanud lõpueksamid edasi lükata, oleks tulnud liberaalide süüdistused selle kohta, et Viktor Orbani valitsus ei luba lastel õppeaasta lõppedes eksameid ära teha. Seda on näha ka Eesti opositsiooni käekirjas, kus süüdistused esitatakse nii tegemise kui tegematajätmise korral.

Ungari on langenud Brüsseli-meelste rünnakute alla, kes väidavad, et peaminister Viktor Orban koondavat enda kätte liiga palju võimu – ometigi alustas Ungari samaaegselt teiste EL-i riikidega piirangute järkjärgulist leevendamist. (AP-BNS-UU)

One commentOn Liberaalide kärnas kärss: mida Ungari iganes teeb, on see nende arvates vale

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused