Liberaalide poolt toetatav vasakäärmuslik Antifa muutub Saksamaal üha enam vägivaldsemaks

Rubriik Maailm On
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Antifa äärmuslased Münchenis.

Saksamaal ei kohku vasakäärmuslased enam tagasi ka naiste vastu suunatud füüsilise vägivalla kasutamise ees. Möödunud pühapäeval tungisid kaks Antifa liiget Leipzigis ühe naisjuristi korterisse ja lõid teda mitu korda näkku.

Põhjuseks – naine on ühe luksusskorterite arendusega tegeleva kinnisvarafirma esindaja. Rünnak oli seega osa Antifa sõjakäigust luksuselamute ehitamise vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lepizigi politsei kõneisiku Andreas Loepki sõnul lõid vasakäärmuslased naist mitu korda näkku ja tungisid korterisse. Lahkudes ütlesid nad: „Head aega! Ja palju tervisi Connewitzist.“

Connewtiz on Leipzigi eeslinn, kus elavad enamasti tagasihoidlikuma sissetulekuga inimesed ja mis on osaliselt ka korralikult välja arendamata ja kehvas seisus. Ühtlasi seostatakse Antifa liikumist Leipzigis just Connewitziga.

Antifa on viimasel ajal üritanud korduvalt saboteerida Leipzigis luksusskorterite arendusega tegelevaid ettevõtteid ja ehitusplatse. Oktoobris süütasid nad ühel ehituskrundil põlema kaks kraanat, tekitades nii kümnetesse miljonitesse ulatuvat kahju. Samuti on nad pannud põlema ehitusplatsidel seisvaid ekskavaatoreid.

Kuid möödunud nädalavahetusel toimunud intsident on esimene, mille käigus rünnati luksusselamute vastase kampaania raames ka inimest. Vasakäärmusliku portaali Indymedia lehelt võis selle kohta lugeda: „Meil on hea meel, kui meil õnnestub luksuskorterite ehitamist edasi lükata, aga kuna sedalaadi tegutsemine [vara rikkumine] on kindlustuse tõttu kõigest sümboolse iseloomuga, siis otsustasime tabada Lõuna-Lepizigi jaoks problemaatiliste projektide eest vastutavaid isikuid kõige valusamasse kohta – nimelt näkku.“

Leipzigi sotsiaaldemokraadist linnapea mõistis julma rünnaku muidugi hukka, öeldes, et sõjakad vasakpoolsed on kaitsetu naise ründamisega läinud üle igasuguse piiri. „Vasakäärmuslaste poolt esitatud väide, nagu ründaksid nad ainult esemeid ja riiklikke institutsioone, aga mitte inimesi, on osutunud selleks, mis see alati on olnud: valeks,“ lisas linnapea. Ta hoiatas, et selliste arengute juures võib karta peagi ka mõne poliitilise mõrva toimepanemist.

Leipzig ei olnud aga möödunud nädalavahetusel ainus Saksa linn, kus vasakäärmuslased märatsesid. Berliinis ründasid vasakäärmuslased politseinikke pudelite, kivide ja teiste ohtlike esemetega, vigastades nii 19 politseinikku. Tegemist oli Antifa protestiaktsiooniga vananenud korterimajade lammutamise ja elanike lahkuma sundimise vastu.

Allikad: Bild, Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused