Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalne Lääs ei häbene Saatanaga valssi tantsida

-
03.07.2024
Eesti välisminister Margus Tsahkna semmib ajakirjanik Khashoggi tapjatega.
© Scanpix

Poliitanalüütikud hoiatavad alatasa, et liberaalne Lääs ei tunneta reaalsust ja elab mingis omas maailmas. Või siis teeb teatud moraalilagedaid asju teadlikult.

BNS kirjutab: “Aserbaidžaani ja NATO suhete seis on kõrgel tasemel, teatas riigi kaitseministeerium teisipäeval pärast kaitseministri asetäitja kohtumist NATO väejuhiga.

Aserbaidžaani kaitseministri asetäitja, peastaabi ülem polkovnik Kərim Vəliyev kohtus teisipäeval Bakuus NATO ühendvägede Brunsumi väejuhatuse staabiülema asetäitja kindralmajor Stefan Linus Fixiga.

“Kohtumisel tõdesid osapooled, et suhted NATO-ga on praegu kõrgel tasemel. Pooled rõhutasid, et Aserbaidžaani ja NATO koostöö on ka edaspidi mõlemale poolele kasulik,” seisis avalduses.

Vəliyev märkis Põhja-Atlandi alliansi märkimisväärset panust Aserbaidžaani sõjaväe üksuste väljaõppesse NATO operatsioonivõime kontseptsiooni raames. Fix omakorda rõhutas alliansi ja Aserbaidžaani vaheliste suhete edasise arendamise tähtsust.

“Kohtumisel anti soodne hinnang ka Aserbaidžaani sõjaväelaste asjatundlikule tegevusele rahuvalvemissioonidel ja muudes partnerluse valdkondades NATO-ga,”  öeldi sõnumis.”

NATO õpetab välja Venemaa liitlase Aserbaidžaani sõjaväge, kes alles ajas põliselt Armeenia alalt Mägi-Karabahhiast minema kõik armeenlased?

ERR kirjutab samas värskelt: “Lääne ajakirjanikud ei pääsenud energiatööstuse konverentsile Aserbaidžaanis. Vahejuhtum taaselustas mured riigi meediavabaduse piiramise üle enne sel aastal Bakuus toimuvaid olulisi ÜRO kliimakõnelusi.” Sellise riigiga siis semmib NATO ametnikkond.

Kas lääneriigid sülitavad “euroopalikele väärtustele”, kui kuskiltki avaneb võimalus kas raha teenida või homoagendat sisse suruda? Üks uudis räägib veel ka Eestiga seotult järgmist: “Välisminister Margus Tsahkna võõrustas kolmapäeval Tallinnas oma Saudi Araabia kolleegi Faisal bin Farhan Al Saudi, kellega arutati kahepoolseid suhteid, Venemaa agressiooni Ukraina vastu ja julgeolekuolukorda Lähis-Idas.”

Delfi kirjutas veel pool aastat tagasi: “Putin kiitis Saudi Araabias kuninga ja kroonprintsi tarka poliitikat.” Neil kahel riigil, Saudi Araabial ja Venemaal, on tihedad sidemed ja Tsahkna katsed sõlmida suhteid ebademokraatliku araabia riigiga, mis rikub aktiivselt inimõigusi, näivad olevat pigem suunatud sanktsioonidest möödahiilimisele. Tuletagem meelde, et Tsahkna sekkus Gruusia siseasjadesse just põhjendusega, et seal rikutavat “läänelikke väärtusi” – aga saudid sobivad Eesti 200 ministrile ideaalselt.

Nii need liberaalid Saatanaga valssi tantsivadki.

Uued Uudised

Samal teemal: Välisminister Margus Tsahkna ründab demokraatliku Gruusiat, kuid flirdib teisitimõtlejast ajakirjaniku tükeldanud Putini-meelse Saudi Araabiaga