Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalse Rootsi poliitkorrektsus paneb kuritegude tausta suhtes oletama

07.07.2022
Tavaline pilt “sallivas” Rootsis.
© Scanpix

Migrante täis jooksnud Rootsis on poliitkorrektne reegel, et kurjategijate taustast ei räägita, mis paneb oletama, et tavaliselt on tegu sisserändajatega – on ju politsei varem tunnistanud, et riiki vapustavate plahvatuste ja tulistamiste taga on rändega Rootsi saabunud Lähis-Ida maffiastruktuurid.

Samas on liberaalses maailmas reegel, et paremäärmuslaste kuriteod vallandavad kohe rünnaku konservatiivsete jõudude vastu ja see kinnitab omakorda oletust, et kuriteo taustast mitterääkimine tähendabki sisserändetausta, eriti kui lisatakse “vaimsed häired”.

Aga Absurdistani juurde, nagu on hakatud seda riiki nimetama. Rootsi politsei teatas kolmapäeval, et Gotlandi saarel, kuhu riigi tipp-poliitikud on kogunenud nädalapikkusele üritusele, tapeti päeval pussitamises umbes 60-aastane naine.

Mõrvas kahtlustatuna on kinni peetud 33-aastane mees. Gotlandi politseiülem Fredrik Persson keeldus koheselt veretöö motiivi kommenteerimast. Pussitamine leidis aset veidi enne kella kahte keset Visby linna, kus praegu toimub riigi erakondade kogunemine.

Rootsi prokuratuur esitas kolmapäeval süüdistuse 18-aastasele noorukile, kes tappis märtsis Malmö koolis kaks õpetajat.

“18-aastane mees ründas 21. märtsil Malmö ladina koolis kahte naisõpetajat noa ja kirvega,” ütles prokuratuur avalduses ja lisas, et õpetajad surid saadud haavadesse. “Nüüd esitatakse mehele, kes on sama kooli õpilane, süüdistus kahes tapmises.” Süüdistatav kannatab vaimse tervise probleemide all.

Kes siis on need kurjategijad? Põlisrootslased? Viikingite hinge sellel rahval küll enam pole.

Küll aga tasub lisada uudise, mis näitab riiki kogunenud seltskonda: “Rootsi peaminister Magdalena Andersson taunis kolmapäeval rühma vasakpoolseid seadusandjaid, kes poseerisid kurdi mässuliste lippudega ajal, mil Türgi survestab riiki NATO-ga liitumise tingimusena mässulisi mitte toetama.”

Rootsi viibivate kurdide tõttu on Türgi algatanud selle riigi NATO-sse pääsu takistamise, nõudes Rootsilt Erdogani režiimi oponentide väljaandmist ja “terrorismi toetamise” lõpetamist.

Tasub ka tähele panna, et teated rasketest kuritegudest tulevad viimasel ajal just “sallivatest” maadest, kes on oma ühiskonna teistest kultuuriruumidest tulnutega üle ujutanud – nendeks on USA, Rootsi, Saksamaa, Prantsusmaa… Samas näiteks Ungari euroopalik pealinn Budapest on üliturvaline. (BNS-UU)