Liberaalses Lääne-Euroopas tähendab aastavahetus suuremat sorti korralagedust – nii ka tänavu

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Saksamaa uusaasta – politsei Berliinis Connewitzis, kus märatsesid vasakäärmuslased.

Uus aasta on käes ja ehkki Eestis möödusid pidustused tõsisemate vahejuhtumiteta, siis ei saa paraku ütelda sama Lääne-Euroopa suurlinnade kohta. Nii Brüsselis, Pariisis kui ka mitmetes Saksamaa linnades toimus mitmeid politsei sekkumist nõudvaid intsidente, milles said viga ka politseinikud.

Leipzigi Connewitzi linnaosas toimus pärast keskööd massiivne märatsemine, mille käigus rünnati politseinikke kivide, pudelite ja ilutulestikurakettidega. Kohaliku politsei andmetel üritas grupp vägivallatsejaid lükata politseinike hulka ka põlevat kaubikut. Üks 38-aastane politseinik sai seejuures raskelt vigastada. Veel kolm politseinikku sai kergemaid vigastusi.

Politsei andmetel oli tegemist vasakäärmusliku rühmituse liikmetega, kellele esitatakse süüdistus tapmiskatses. Leipzigi politseiülema Torsten Schultze sõnul oli uusaastaööl Connewitzis märatsenud seltskonna sihikindlus ja organiseeritud vägivallatsemine, eesmärgiga tekitada inimestele kehavigastusi, äärmiselt õõvastav.

Vasakpartei Linke poliitik Juliane Nageli meelest oli aga Connewitzi vägivallatsemine hoopis politsei süü. Juba uusaastaööl säutsus ta Twitteris, et tegemist oli politsei poolt korraldatud provokatsiooniga. „Politseinikud, selle asemel et piirkonnast lihtsalt lahkuda, jooksevad ikka ja uuesti kiivrid peas rahva hulgas ringi, tõukavad inimesi pikali ja kustutavad tekkinud põlenguid. Mõttetu,“ kirjutas Nagel Twitteris. Ja lisas hiljem: „Uhh. Võmmid Connewitzist välja sai sel aastavahetusel taas uue tähenduse. Tülgastav politseivägivald, inimeste pikali jooksmine, segadusttekitavad manöövrid, kalkuleeritud provokatsioon.“

Connewitzis on vasakäärmuslased ka varem probleeme tekitanud. Sealne vasakäärmuslik rühmitus muutub aina vägivaldsemaks. Novembris rünnati oma kodus luksuskortereid ehitava kinnisvarafirma juristi ja süüdati põlema neid kortereid ehitava firma tehnika. Tulekahju kustutama tulnud tuletõrjujaid rünnati. Vaata ka: Liberaalide poolt toetatav vasakäärmuslik Antifa muutub Saksamaal üha enam vägivaldsemaks

Politseinikke rünnati uusaastaööl ka Frankfurtis, kus sai viga üks korrakaitsja. Seltskond vägivallatsejaid varjas end juba enne keskööd prügikastidest barrikaadide taga ja tulistas inimeste pihta rakette. Lisaks rünnati Frankfurtis tuld kustutama rutanud tuletõrjebrigaadi. Berliinis toimus uusaastaööl 618 tulekahju ja rünnati 24 tuletõrjebrigaadi.

Euroopa Liidu pealinnas Brüsselis arreteeriti uusaastaööl 211 inimest, põlema süüdati mitukümmend autot ja viga sai kolm politseinikku. Beekkanti metroojaamas sai üks inimene noarünnakus eluohtlikke vigastusi. Ka Strasbourgis läks aastavahetusel väga kuumaks.

Allikad: Die Welt, De Standaard

Kommentaarid

One commentOn Liberaalses Lääne-Euroopas tähendab aastavahetus suuremat sorti korralagedust – nii ka tänavu

  • Avatar
    Leo Viller

    Juba mitu aastat enne seda rändekriisi oli Saksamaal sealsete julgeolekuorganite hinnangul vasakäärmuslasi peaaegu kolm korda rohkem kui paremäärmuslasi

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused