Liberalism: ere näide sellest, kuidas kunagisest valgusinglist on saamas must deemon

Maailm,
©AP/Scanpix
Tules pole ainult katedraal – põlevad ka Euroopa alustalad, ja süüs selles on sealsamas Prantsusmaal vereojades sündinud liberalismil.

Liberalism, mis pani aluse Lääne maailmale, on asunud seda nüüd hävitama, kirjutab The Telegraphi kolumnist Nick Timothy.

Pommirünnak Nantes’i katedraalile Prantsusmaal on õudne, ent sellest hoolimata väga täpne metafoor praegustele pöörastele aegadele. Me ei tea veel, kes soovis seda kaunist jumalakoda hävitada, kuid meile peaks olema selge selle tegevuse tähendus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimastel aastatel tavapäraseks muutunud rünnakud kirikutele on pandud toime anarhistide, nihilistide, islamistide ja teiste poolt. Kuid jättes kõrvale eesmärgi – või selle puudumise –, on nende rünnakute taga peituv sümbolism väga selge. Kirikud ja katedraalid esindavad religioossust, usku ning Euroopa kristlikku pärandit. Kirikud ja katedraalid on meie kultuurilise ja rahvusliku identiteedi osad.

Kirik on institutsioon ja kristlus on traditsiooniline usk, mis on julgustanud meid põlvkondade kaupa üksteisega arvestama ja leppima, tegema üksteise ja kogukonna heaks ohverdusi. Kristlus on õpetanud meid omaenda isikliku materiaalse kasu kõrval panustama ka ühise heaolu loomisse. Sarnane roll on olnud ka näiteks heategevusorganisatsioonidel, filantroopsetel fondidel jne, mille eesmärgiks on samuti olnud solidaarse ja sidusa ühiskonna loomine.

Sellest hoolimata ei ole võimalik nimetada praeguseid Lääne riike sidusateks ühiskondadeks. Suurbritannias määrab lapse tuleviku enamasti vanemate rahakott, mitte lapse võimed, sotsiaalne liikuvus on kriisis. Ka sotsiaalne solidaarsus on kriisis. Sellele lisandub kultuurilise liberalismi ja agressiivse identiteedipoliitika salakaval mõju.

Kõigi nende probleemide põhjuseks on liberalism, ideoloogia, mis pani aluse meie moodsale Lääne maailmale. Liberalism ei tegele ühise heaolu edendamisega, sest liberalismiidee tugineb individuaalsete vabaduste äärmuseni viimisel.

Süüdi on ka liberalismi universaalsus. Liberaalid alahindavad kultuurset ja institutsionaalset konteksti ning kogukondade ja riikide ajalugu. Nad eeldavad, et kõik inimesed kogu maailmas on ratsionaalsed vabaduseotsijad. Ja see viib igasuguste erinevate valearusaamadeni välispoliitikast, demokraatiast ja immigratsioonist.

Liberaalid toetavad massilist immigratsiooni, kuna riigipiiride olemasolu tähendab nende jaoks vabaduse piiramist ja kuna kultuuriliselt mitmekesistes ühiskondades on lihtsam lisada põliskultuurile ja identiteedile irratsionaalseid ripatseid.

Ent arvukad akadeemilised uurimused on kinnitanud, et mida mitmekesisem on ühiskond, seda vähem leidub selles usaldust ja vastastikust toetust ning seda vähem ollakse valmis maksma makse üldiste avalike teenuste ja sotsiaalsüsteemi ülalpidamiseks.

Paljud liberaalid õigustavad pluralismi ja tolerantsust, ent liberalism võib muutuda väga kergelt illiberaalseks ja ebatolerantseks: konservatiive ja traditsioonide hoidjaid narritakse, rünnatakse ning nende tegevust õõnestatakse. Asja iroonia on aga selles, et mida sügavamale kriisi langeb Lääne ühiskond, seda selgemaks saab, et liberalism on alati sõltunud just neist samadest institutsioonidest, traditsioonidest ning eluviisist, mida nad ründavad.

Võimalik, et liberalism jääb püsima ka ilma kristlike väärtuste ja stabiilse rahvusliku identiteedita, kuid kindel selles olla ei saa. Ning siit on paslik tulla tagasi Nantes’i katedraali juurde. Me nägime jumalakoda leekides, kuid leekides oli midagi palju enamat. Nimelt Lääne tsivilisatsiooni alustalad.

Allikas: The Telegraph

13 commentsOn Liberalism: ere näide sellest, kuidas kunagisest valgusinglist on saamas must deemon

 • Avatar

  Mitte keegi ei suuda seda pasa tulva peatada kui vaid Jeesus Kristus. Sellepärsst alistuge Jumalale mitte ärge üritage ehitada oma näilist paradiisi. See ei õnnestu teil.

 • Avatar
  Täitsa loll

  Asjad vist natuke sassis. …. Lucifer on tõlkes “valgusekandja”. Kuid Talmudi koolitusega ajakirjanikud vist mõtlesid enda jumalat Jahvet (ehk siis “kõrbe vere deemonit”). Ärge eksitage eestlasi oma kõrbe-jumalatega. Meil on omad.

  • Avatar

   Vale juttJahve ehk Jehoova on see kelles eksisteerib elu. Mingi kõrbe deemon ei ole Jumala nimi. Teie oma jumalad on ebajumalad ehk ebajumalateenistus ehk deemonite langenud inglite kummardamine ehk Kõikvõimsa Jumala ja Jeesuse Kristuse ja Püha Vaimu ignoreerimine. Ebajumalad langevad. Sina pead Jumalat oma Issandat teenima ja üksnes Teda ülistama kummardama.

 • Avatar

  Sõitsin hiljuti bussiga ühest linnast teise. Sattusin istuma kõrvuti sümpaatse noore naistega, nii ca 30- 35 aasta vanuses. Reisi lühendmiseks vestlesime kõikvõimalikel teemadel. Reisikaaslane sattus intelligentne, haritud ja paljulugenud noor leedi olema, abielus, mitme lapse ema.
  Huvi pärast uurisin, mida tema põlvkond arvab tänapäeva probleemidest nagu mugavuspagulastest, võõrast usku ja rassist immigrantidest, sallivusest “võrdõiguslusest”, BLM-st, feminismist jnjne…
  Resutlaat oli kurb: leedi oli sots- liber, mis sots- liber, padusallija, BLM- pooldaja jne, kuna arvab et meil on rassiprobleem jnejne… Kurb. Sellist noort põlvkonda produtseerivad siis meie “kõrgkoolid” ja kõrgkoolid ja mis eriti kurb, minu Alma Mater Tartu Ülikool!
  Seis on kahjuks palju- palju halvem kui me arvata oskame.

 • Avatar

  Liberalism oligi algusest peale loodud vabamüürluse (loe: satanismi) poolt Euroopa kristliku kultuuriruumi hävitamise üheks algetapiks.

 • Avatar

  Vanas Pärsias põstitati kõige võimsamaid ausambaid filosoofidele mitte kuningatele. Liberaalid üritavad luua uut moraalsust eriti kõleda ja väära sisuga.

 • Avatar

  Elementaarsete loodusseaduste kohaselt on igas nähtuses ( aga neid nähtusi on äraarvamata palju ) olemas erinevad tasemed ( kusjuures neid tasemeid on kah väga palju ). Sellest järeldub, et liberalism, mis peaks väljendama nagu pluralismi ja tolerantsust, on kaasajal täielik mõttetus, sest , nagu keegi on öelnud, ei saa haarata haaramatut. Pealegi on mõningad erisused, mille suhtes liberaalid tahaksid ka nagu tolerantsust üles näidata, paratamatult negatiivse tähendusega, millede ees lömitamine viib lihtsalt vägivalla kasvule. Liberalism oli oma kohal võib – olla tõesti paarsada aastat tagasi , mil ta aitas tolleaegsetes ebademokraatlike valitsejate poolt pealesurutud totalitaarühiskondades kaasa demokraatia kasvule, tänapäevane nn liberalism aga on oma aja ära elanud

  • Avatar

   Liberalism on vaid kattevari. Ühiskonna juhtimise süsteem, kus pööblile on selgitatud, et neil on kõik õigused.
   Vaadake, mis juhtus peale Prantsuse revolutsiooni. Kaos, tapatalgud, hävitustöö, vaesus, nälg.
   Kuni tuli uus keiser- Napoleon.
   Demokraatiat ei ole pea kusagil. Demokraatia saab eksisteerida vaid homogeenses ühiskonnas. Lambad hääletavad omakeskis, hundid omadega. Kui 2 hunti ja üks lammas hääletavad, keda lõunaks ära süüa, pole tulemust raske ette ennustada.
   Enamuses Lääneriikides valitseb täna demokratuur, partokraatia, kus väike grupp parteijuhtkondi püüab võimu haarata. Võim annab liberaalses süsteemis ligipääsu rikkusele. Vähe on neid parteisid, kes rahva huvide eest väljas on.
   Ka rahvuse mõiste hävitamiseks tehakse praegu kõike. Demokraatia ei saa aga eksisteerida globaalselt.

   Kõik see ism´idega manipuleerimine on rahva uimastamiseks. Tegelikkus on märksa proosalisem. Otsustab see, kel on raha.
   Raha aga on midagi, mille üle rahval ja valitsustel igasugune kontroll puudub. Tänapäeva “raha” on eraomandis olev, intressidega koormatud võlg, kus intresse kunagi ei “looda”, mis tähendab, et aja jooksul koguneb kogu “raha” “raha” väljaandjate kätte ja reaalmajandusse ei jää midagi. Seda näeme me praegu, kus desperaatselt “luuakse” ja jagatakse uut “raha”, sest kogunenud intressivõlg tuleb maksta, reaalmajandusse maksevahendeid anda. Igasugu segadused ja kaos on vajalikud selle fakti varjamiseks.

 • Avatar
  satanisgod.org

  Kirik on ise kõige suurem Euroopa hävitaja koos oma “pööra teine põsk ette ja siin pole juuti ega kreeklast” ideoloogiaga.

  TÕEND: Piibli on juudi nõidus
  https://see_the_truth.webs.com/Proof_Bible_Jewish_Witchcraft.htm.htm
  TÕEND: Jeesus oli juut
  https://see_the_truth.webs.com/Jewish_Nazarene.htm
  Kommunismi kristlikud juured:
  https://www.satanslibrary.org/666BlackSun/Communism_is_Christianity.html

  • Avatar

   Vaata vähem REN-i ja ära loe esoteerikat. Siit ka näide, et kirkupõletusihaga indiviide on eestlastegi seas.

 • Avatar

  Venemaal peale revolutsiooni hävitati ka kirikuid, neomarksistid on ülikoolis tavalised nüüd ka läänes.

 • Avatar
  Aleksander Veingold

  Kaasaegse liberalismi alustalaks on oskamatus filosoofilisi probleeme lahendada. Filosoofia tagasi koolidesse!

  • Avatar

   Pühamees starets Sofroni ütles otse Arvo Pärdile “võta minu raamatukogust kõige paksem filosoofiaraamat ette ja hakka lugema, siis vähemalt jääd kohe magama”. Nimelt Arvo Pärt oli kohtumisel väga kurnatud välimusega. Niipalju siis filosoofiast. Tartus on isegi Filosoofi tänav, seal elades peaks küll hea uni tulema.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused