Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberalismi kodumaa muutus 1. mail justkui sõjatandriks

-
02.05.2023
Politsei rahva vastas. See ei ole enam demokraatia.
© Scanpix

Lääne-Euroopa ja eriti Prantsusmaa ei näi juba ammu enam demokraatiat tähendavat, vaid sotsiaalsed pinged on sealsed tänavad lahinguväljadeks muutnud.

ERR vahendab: Prantsuse politsei on esmaspäeva pärastlõunastel meeleavaldustel kasutanud Pariisis ja mitmes teises linnas meeleavaldajate vastu pisargaasi, vahistatud on ligi 300 inimest.

Sajad tuhanded inimesed avaldasid maipühal meelt president Emmanuel Macroni otsuse vastu tõsta pensioniiga riigis 62 eluaastalt 64 eluaastale.

Prantsusmaa siseministeeriumi andmetel on üle riigi meelt avaldamas kokku 782 000 inimest, nende seas 112 000 inimest Pariisis, kuid CGT ametiühingu hinnangul on meeleavaldajate arv sellest kolm korda suurem.

Mitmel pool kanti Emmanuel Macroni papist kujutisi, Strasbourg’is pandi üks selline ka põlema.

Enamik meeleavaldajatest olid rahumeelsed, kuid osad inimesed loopisid Molotovi kokteile ja ilutulestikurakette. Politsei vastas pisargaasi ja veekahuritega.

Siseminister Gerald Darmanini sõnul on vähemalt 108 politseinikku üle Prantsusmaa vigastada saanud. Kui paljud meeleavaldajad kannatada on saanud, ei ole selge.

Näiteks nii Pariisis kui ka Nantes’is on purustatud kaupluste vaateaknaid. Süüdati ka tõukerattaid ja nende laadimisjaam.

Darmanini sõnul on rahutustes vahistatud 291 inimest.