Ligikaudu kolmandik ameeriklastest on valmis tõstma relva oma valitsuse vastu

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ennast kodumaal halvasti tundvad ameeriklased on valmis ka valitsuse vastu relvaga välja astuma.

USAs hiljuti läbiviidud arvamusküsitlus näitab, et ligi kolmandik ameeriklastest on valmis haarama relva omaenda valitsuse vastu. Chicago ülikooli poliitikateaduste instituudi koostatud küsitlus viidi läbi 19.-23. maini 2022. The Hill kirjutas 24. juulil, et „28% kõigist hääleõiguslikest kodanikest, nende hulgas 37% relvaomanikest, nõustusid, et ühel hetkel üsna pea võib osutuda vajalikuks, et kodanikud tõstavad relva valitsuse vastu“.

Vabariiklaste toetajate hulgas usub relva haaramise vajadusse 33% valijatest ja sõltumatute kandidaatide poolt hääletajate hulgas lausa 35%. Demokraatidest usub relva kasutamise vajadusse iga viies valija.

Uuring näitas ühtlasi, et ligi pooled ameerika valijatest – 49% – nõustuvad väitega, et nad tunnevad end „oma kodumaal üha enam kui võõrad“.

Enamus ameeriklastest nõustub ka väitega, et Ameerika Ühendriikide valitsus on korrumpeerunud ja ei tegutse tavaliste ameeriklaste huvidest lähtuvalt. Ehkki peamiselt tunnevad nii vabariiklaste toetajad ja end konservatiividena identifitseerivad inimesed, nõustus väitega siiski ka lausa 51% valijatest, kes nimetavad end „väga liberaalseks“.

Allikad: Breitbart, The Hill

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused