Liibüa admiral: vabaühendused on anarhistid, kes sekkuvad Vahemerel kooskõlastatud päästetöödesse

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Liibüa rannavalve alus merelt kokku korjatud migrantidega.

Liibüa rannavalve pressiesindaja admiral Ayoub Qassem hoiatab, et kui valitsusvälised organisatsioonid jätkavad oma tegevust Vahemerel, siis paadiränne Euroopasse hakkab järsult kasvama.

Admiral ütleb, et vabaühendused tuleb päästeoperatsioonidest eemal hoida, sest nad teevad koostööd inimkaubitsejatega ja tõenäoliselt ka maksavad neile inimeste eest, keda nad Euroopasse toovad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Valitsusväliste organisatsioonide tegevus julgustab üha rohkem sisserändajaid sisenema Sahara-tagusest Aafrikast Liibüasse ja suurendama sellega survet Euroopale,” ütles Qassem meediaagentuurile Agi. Selle tagajärjel suureneb nõudlus inimkaubitsejate järele, et nood aitaksid üha rohkematel inimestel merd ületada, ning smugeldajad teenivad järjest suuremaid summasid.

“Itaalia valitsus ei tohi enam lubada vabaühenduste laevade poolt päästetud inimestel seal maabuda. Vastasel juhul levib taas “Euroopasse väljarände kultuur”, millel on märkimisväärne mõju Liibüale ja Itaaliale,” lisas admiral.

Ta mõistis samuti hukka “valitsusväliste organisatsioonide pideva sekkumise päästetöödesse”. “Me ei saa jooksvalt võistelda nende laevadega. Kui meie sekkumine on päästetööde koordineerimiskeskusega kinnitatud, ei tohi teised vahele tulla. Me ei taha konflikti valitsusväliste ühendustega,” ütles Qassem.

Praegu on Liibüas umbes 600 000 Euroopasse pürgijat. Liibüat ei peeta enam turvaliseks riigiks pärast hiljuti Tripoli lähedal asuva kinnipidamiskeskuse pommitamist, kus elab 600 rändajat, peamiselt Sudaanist ja Eritreast. Rünnakus sai surma 44 inimest, 130 sai viga. Liibüa on ähvardanud need keskused sulgeda ja migrandid kõigi tuulte poole laiali lasta.

Liibüa admiral toetab Itaalia siseminister Matteo Salvini karmimat poliitikat oma sadamate sulgemisel valitsusväliste organisatsioonide laevade jaoks ja anarhistlike vabaühenduste tegevuse piiramisel.

Pärast seda, kui mässuline Sea-Watchi kapten Carola Rackete tegi Lampedusas skandaalse ja mõrvarliku sadamarünnaku, kirjutas Salvini sotsiaalmeedias: “Itaalia kannab peamist vastutust inimkaubanduse lõpetamisel Oleme uhked, et kaitseme oma riiki ja eristume teistest Euroopa liidritest, kes tahavad käsutada ka meid migrante vastu võtma. See pidu on läbi!”

Allikad: Wochenblick, kansalainen.fi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused