Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Linnapea, kes peatas invasiooni

06.01.2016
Toroczkai

Ásotthalomi linnapea László Toroczkai on päris elus sama muljetavaldav kui oma üle maailma tuntuks saanud videotes (1, 2). Ta on noor, energiline ja pühendunud võitlusele, mis, nagu ta teab, on ülimalt oluline mitte ainult tema linna, vaid kogu Euroopa tsivilisatsiooni tuleviku jaoks.

Linnapea Toroczkai ja aed Ungari piiril, mille püstitamine oli tema idee.

“Iga kaheteistkümne sekundi järel saabub Euroopasse uus migrant,” ütles ta kahepäevaseks konverentsiks Ásotthalomi kogunenud ligi 50 Euroopa patrioodist koosnevale grupile.

Kui esimene sissetungijatelaine tuli 2013. aastal tema linna lähedal üle avatud piiri, ei olnud Ungaril isegi omaette piirivalvet. Eelmine sotsialistlik valitsus oli selle enne 2010. aastat laiali saatnud.

2014. aastal liikus läbi Ásotthalomi 40 000 migranti. Aasta lõpus hakkas linnapea Toroczkai nõudma piirile tara ehitamist. “Ma palusin abi ka politseilt ja sõjaväelt,” ütles ta.

“Toona ei vastanud nad isegi mu kirjadele ja midagi ei juhtunud. Ma mõistsin, et olin üksi,” jätkas ta. “Ei Euroopa Liit ega Ungari valitsus aidanud mind.”

Siis asutas ta kohaliku linnapolitsei. “Kohalikel politseinikel on enamjaolt samad õigused, mis riiklikul politseil. Nad kannavad relvi, nad võivad igaühe peatada ja arreteerida,” rääkis Toroczkai edasi.

“Me varustasime nad sõidukitega. Me hakkasime oma lahtisi piire omal käel kaitsma. Ásotthalomil on 25-kilomeetrine piir Serbiaga.

Me hakkasime inimkaubitsejaid jälitama. Enamik neist olid mustlased Ungarist ja Serbiast, aga me oleme arreteerinud ka pakistani, araabia, albaania, türgi ja isegi tšetšeeni inimkaubitsejaid.”

Detsembris 2014 oli linnapea Toroczkai hakanud interneti kaudu informeerima mitte üksnes oma linnakodanikke, vaid Ungarit ja kogu maailma arenevast olukorrast.

“Mulle jõudis kohale, et enamik inimesi ei teadnud midagi sellest, mis siin, Euroopa Liidu piiril toimus.” Seejärel hakkasid temaga ühendust võtma ajakirjanikud üle maailma.

“Ma ütlesin ajakirjanikele, et ainus võimalus sissetungi peatada on ehitada piirile kaitsetara. See tara on minu idee. Ma olin esimene, kes Ungaris sellest rääkis.”

2015. aasta suvel liikus läbi Ásotthalomi sadu tuhandeid illegaalseid immigrante.

“80 protsenti olid sõjaväeteenistuse eas mehed, ja 99 protsenti olid moslemid. Päritolumaade seas olid Süüria, Iraak, Afganistan, Pakistan, Bangladesh ja paljud Aafrika riigid,” rääkis Toroczkai.

“Nad murdsid sisse taludesse, röövisid autosid ja jätsid maha suurel hulgal prügi. Piiri peal, mu kodu kõrval, tekkis kahel grupil kaklus. Nad kasutasid nuge ja üks nende seast tapeti.”

Viimaks, juunis 2015, asus Ungari valitsus tara ehitama.

“See oli mu elu kõige ilusam päev,” ütles linnapea. “Ungari valitsus võttis kuulda kõiki mu ettepanekuid, sealhulgas piiritara, sõjaväe ja politsei piirile toomine, ja uued seadused.”

Need uued seadused olid tema sõnul äärmiselt tähtsad, kuna need võimaldasid politseil illegaale arreteerida ja viia nad otse kohtusse väljasaatmiskorraldust ootama. Kes tabatakse teist korda, läheb juba vanglasse.

“Ungari valitsus võttis kõiki mu ettepanekuid kuulda ja nad astusid esimese, väga vapra sammu, mida keegi teine ei julgenud ette võtta… nad ehitasid tara,” jätkas ta.

“Sealtpeale on illegaalne immigratsioon Ungarisse lakanud. Aga sissetungijaid voolab endiselt Euroopasse. Pole kahtlust, et Euroopa on hädas, ja seetõttu tuleks edukat Ungari mudelit kasutada kõikjal Euroopa Liidu piiridel.”

Tara koosneb neljakordsest okastraadist, mida kannab kolmemeetrine terasaed, tipus jällegi okastraat.

Iga seitsme kilomeetri tagant jälgib soojuskaamera kogu piiritara 24 tundi päevas.

Toroczkai ütles veel: “Praegused Euroopa juhid on selle olukorra eest vastutavad. Nad on reetnud Euroopa rahvad. Nende eesmärk on hävitada kõik iseseisvad rahvused, et pankuritel oleks lihtsam meie üle valitseda.

Kui me tahame ellu jääda, tuleb meil ühte hoida. Meil tuleb kasutada Ungari mudelit, mis sai alguse siitsamast Ásotthalomist.

Me ei karda! Siin, Ungari–Serbia piiril, peatasime me sissetungi. Me kaitsesime Ungarit, ja nüüd tahame me kaitsta ka Euroopat.

Kui me ei tee midagi, hävib mitu tuhat aastat vana Euroopa tsivilisatsioon meie eluajal,” sõnas linnapea.

“Te ei näe enam jälgi neist sadadest tuhandetest migrantidest, kes sel aastal läbi meie linna liikusid. Nüüd valitseb Ásotthalomis rahu ja vaikus.

Me peame tegema koostööd Euroopa rahvaste ja Euroopa tsivilisatsiooni nimel. Me oleme 21. sajandi Euroopa kaitsjad – meid ootab palju raskusi, aga ma usun, et üheskoos me suudame võita.”

Tõlgitud väljaandest The New Observer