Londoni King’s College’is oli arutelu all lõpetada aktustel hümni mängimine

Maailm,
- Updated
Britain’s Queen Elizabeth and Prince Philip attend the annual Braemar Highland Gathering in Braemar

Poliitkorrektsus on saavutamas täiesti uut taset. Nüüd on globalistidel jalus rahvushümnid. The Telegraph kirjutab, et Londoni King’s College kaalus jätta edaspidi tudengite lõpuaktustel hümni mängimata, kuna seda seostatakse paremäärmusliku natsionalismiga.

Nimelt nõudis King’s College’i heaolu ja ühtsuse eest seisva tudengiühenduse asepresident Mahamed Abdullahi, et Ühendkuningriigi hümni „God Save the Queen“ esitamine tuleb kõikidel kolledži üritustel lõpetada, kuna see olevat vanamoodne ja tobe komme. Ülikooli tudengid avaldasid Abdullahi nõudmise vastu protesti, korraldasid petitsiooni ja nõudsid omakorda, et Abdullah austaks ülikooli ja Suurbritannia traditsioone.

Sotsiaalmeedia vahendusel kirjutas Abdullahi, et Euroopas leviva paremäärmusliku natsionalismi ja Briti impeeriumi pärandi taustal tundub hümni esitamine täiesti kohatu.

Vastulöögina Abdullahi nõudmisele korraldas 26-aastane neuroteaduste doktorant James Findon petitsiooni hümni mängimise kaitseks.

Ülikooli juhtkond andis esialgu teada, et hümni mängimise lõpetamise küsimus on arutelu all, kuid hiljem teatas ülikooli pressiesindaja, et lõpuaktustel jätkatakse siiski rahvushümni mängimisega.

„God Save The King/Queen“ mängiti avalikkuse ees esmakordselt 1745. aastal Londonis ja sellest sai Ühendkuningriigi rahvushümn 19. sajandi alguses.

Allikas: The Telegraph

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused